LKS Jawiszowice wykorzystał to, że bardziej sprzyjały mu warunki

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 października 2017 21:50

LKS Jawiszowice wygrał z Niwą Nowa Wieś 4:0.

W miniony weekend na wszystkich boiskach warunki atmosferyczne były ciężkie. Nie inaczej było w niedzielę w Jawiszowicach. W pierwszej połowie z wiatrem grali gospodarze. Miało to spore znaczenie dla przebiegu spotkania. Zawodnicy klubu z gminy Brzeszcze w tej części gry zdobyli trzy gole.

Dwie pierwsze zdobył Pyrlik. Najpierw bardzo dobrze odnalazł się po rzucie wolnym Bartuli i dobrym zagraniu głową kolegi z zespołu, a później tak przedłużył wrzutkę z autu fachowcy od tego elementu gry, że futbolówka wpadła do siatki. Trzecią bramkę dla LKS Jawiszowice zdobył Korczyk. Wykorzystał on błąd defensorów Niwy, którzy stanęli i nie powalczyli o piłkę przed polem karnym.  Napastnik klubu z gminy Brzeszcze  po wywalczeniu piłki pokonał byłego kolegę z zespołu.

W drugiej połowie lepsze warunki mieli przyjezdni, ale klub rywala, który w ciągu kilku lat bardzo mocno się rozwinął w zasadzie w każdej dziedzinie, odebrał im wcześniej ochotę do gry. Niwa nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki. LKS Jawiszowice wygrał ostatecznie 4:0, bo błąd przyjęciu futbolówki piłkarza Niwy wykorzystał Herman.

– W pierwszej połowie wykorzystaliśmy to, że graliśmy z wiatrem. Oprócz sytuacji bramkowych mieliśmy jeszcze kilka okazji strzeleckich. Nasz przeciwnik ani razu nie zagroził naszej bramce – powiedział Jarosław Płonka, trener LKS Jawiszowice.

– Oddaliśmy mecz bez walki. Na tym boisku trzeba było dać z siebie dużo. Niestety nie podjęliśmy walki – powiedział Kamil Żmuda, trener Niwy Nowa Wieś.

Niedziela 29 października LKS Jawiszowice – Niwa Nowa Wieś 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Pyrlik, 2:0 Pyrlik, 3:0 Korczyk, 4:0 Herman

LKS Jawiszowice: Smok, Bartula, Nalepa, Grabczyński, Bednarczyk, Szymonik (70. Wykręt), Tworek (70. Kocoń), Herman, Pyrlik, Bartula, Korczyk (85. Rusek). Trener: Jarosław Płonka.

Niwa Nowa Wieś: Tlałka, Stawowczyk, Węgrodzki, Zwaryczuk (60. Zięba), Flis (70. Deska), Nycz, Nowotarski (70. Kajor), Klimczyński, A. Żmuda, Piskorek. `