LKS Jawiszowice wygrał z Sokołem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 września 2019 21:26

LKS Jawiszowice wygrał z Sokołem Kocmyrzów 4:3. Wynik do końca meczu nie był pewny.

W 14. minucie Kozieł w bardzo dobrym stylu obronił strzał z dystansu Zawrzykraja. Bramkarz LKS Jawiszowice poradził sobie również z uderzeniem Steca w 20. minucie. W 29. minucie Nagi zagrał do Korczyka, a ten sprawdził umiejętności Migdała. Golkiper Sokoła obronił.

W 37. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Korczyk. Rzut karny wykorzystał Pitry. W 42. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. M. Płonka zagrał do Hermana. Drugi z wymienionych piłkarzy przekazał ją Korczykowi, który oddał precyzyjny strzał na dalszy róg. W 59. minucie niepilnowany Korczyk otrzymał futbolówkę od kolegi z drużyny i strzelił gola na 3:0.

W 60. minucie Zawrzykraj wykorzystał błąd obrony, a potem pokonał bramkarza. W 65. minucie Sokół doszedł rywala na jedną bramkę. Piłka po strzale z rzutu wolnego Pietrzyka trafiła w samo okienko. W 70. minucie LKS Jawiszowice uspokoił swoją sytuacje. M. Płonka zagrała na skrzydła do Korczyka. Futbolówka dotarła później do Hermana. Piłkarz nie dał szans bramkarzowi na obronę. Dwie minuty później goście cieszyli się z trzeciej bramki. Pietrzyk podał do wybiegającego za plecy obrońców Ptaka, a ten skierował ją do siatki.

Sobota 7 września LKS Jawiszowice – Sokół Kocmyrzów 4:3 (2:0)
Bramki: 1:0 Pitry rzut karny (37.), 2:0 Korczyk (42.), 3:0 Korczyk (59.), 3:1 Zawrzykraj (60.), 3:2 Pietrzyk (65.), 4:2 Herman (70.), 4:3 Ptak (72.)

LKS Jawiszowice: Kozieł, Pitry, Kabara (82. D. Płonka), Tworek, M. Płonka, Szymonik (50. Bednarczyk), Nagi, Herman (83. Pyrlik), Jurczak, Hałat, Korczyk (90. Kocoń). Trener: Jarosław Płonka.

Sokół Kocmyrzów: Migdał, Kubera, Kukla, Bartosz (74. czerwona kartka), Ptak, Pietrzyk, M. Hałat, Targosz (80. Brak), K. Kozieł (80. Zimny),  Stec (70. Haxhijaj), Zawrzykraj.