LKS Jawiszowice wygrał w derbach powiatu oświęcimskiego w V lidze

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 maja 2017 02:22

LKS Jawiszowice wygrał z Niwą Nowa Wieś 3:1.
Wynik spotkania mógł już już w 2. minucie otworzyć Żupa. Piłkarz otrzymał podanie od Wójcika i uderzył z pięciu metrów. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką i znalazła się poza placem gry. Uderzenie głową Hermana było również niecelne. W 30. minucie Senkowski oddał strzał głową. I tym razem piłka nie znalazła drogi do siatki.

Początek drugiej połowy dobrze wspominają gospodarze. W 47. minucie Rozner obsłużył prostopadłym podaniem między obrońców Senkowskiego. Były zawodnik Górnika Brzeszcze precyzyjnie uderzył na bliższy słupek. W 50. minucie Szczepańczyk poradził sobie z strzałami Weseckiego i Żupy. W 65. minucie groźnie z 16 metrów uderzył A. Żmuda. Ta próba nie zakończyła się powodzeniem.

W 79. minucie sędzia dopatrzył się faulu na Senkowskim. Bartula uderzył z 20 metrów z rzutu wolnego i cieszył się ze strzelonej bramki. W 83. minucie Szczepańczyk obronił strzał głową Senkowskiego. W 90. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Piskorek i strzelił gola kontaktowego. W doliczonym czasie gry strzałem po ziemi kontrę LKS Jawiszowice wykończył Wójcik.

Sobota 6 maja LKS Jawiszowice – Niwa Nowa Wieś 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Senkowski (47.), 2:0 Bartula (79.), 2:1 Piskorek (90.), 3:1 Wójcik (90+)

LKS Jawiszowice: Tlałka, Nalepa, Bidziński, Senkowski, Juszczyk (3. Rozner, żółta), Herman, Tworek (żółta), Wójcik, K. Wesecki, Bartula, Żupa. Trener: Jarosław Płonka.

Niwa Nowa Wieś: Szczepańczyk, Zięba, Góral (żółta), Stawowczyk, Deska, Zwaryczuk, Bogdan (70. żółta, Makowski), K. Żmuda, Piskorek, A. Żmuda, Flis (60. Merta). Trener: Kamil Żmuda.