LKS Jawiszowice wygrał mecz na szczycie A klasy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 września 2015 08:22

LKS Jawiszowice wygrał z LKS Rajsko 4:1. W dotychczasowych spotkaniach podopieczni Jarosława Płonki zdobyli komplet punktów. Klub z gminy Brzeszcze jest liderem A klasy.

W sobotę w Jawiszowicach spotkały się dwa kluby, które mają jasno postawiony cel. Jest nim awans do V ligi. Dla obu zespołów był to więc bardzo ważny mecz.

Spotkanie było wyrównane. Zawodnicy gości i gospodarzy stworzyli sobie sytuacje bramkowe. W 7. minucie strzał z wolnego Bartuli obronił Kołacz. W 22. minucie Tlałka nie dał się pokonać Janeczce, który oddał strzał z pola karnego. W 29. minucie Bartula jeszcze raz sprawdził umiejętności bramkarza. Kołacz obronił strzał doświadczonego zawodnika z 20 metrów.

W 42. minucie powody do radości mieli gospodarze. Adamczyk otrzymał prostopadłe podanie od Bartuli i uderzył na bramkę. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Minutę później ładny strzał z 25 metrów oddał Zimnal. Tlałka poradził sobie z tą próbą.

W 51. minucie minimalnie niecelny strzał z około 30 metrów oddał Juszczyk. W 57. minucie LKS Rajsko wyrównał. Bramkarz gospodarzy obronił strzał Zimnala, ale Janusik skutecznie dobił. Kibice zgromadzeni na meczu obejrzeli jeszcze trzy gole, w tym dwa niezwykłej urody. W 64. minucie Adamczyk zagrał do Korczyka. Były zawodnik LKS Rajsko miał na plecach obrońcę. Korczyk podbił futbolówkę i zaprezentował skuteczną przewrotkę.

Goście starali się wyrównać, ale nadziewali się na kontry. W 84. minucie Juszczyk zabrał piłkę jednemu z rywali i zaatakował prawym skrzydłem. W końcowej fazie akcji podał do Korczyka, który najpierw przyjął futbolówkę, a później skierował ją do bramki. W 88. minucie Bartula kolejny raz pokazał, że potrafi uderzyć z rzutu wolnego. Piłkarz strzelił bardzo dobrze, a Kołacz nie zdołał obronić.

Sobota 12 września LKS Jawiszowice – LKS Rajsko 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Adamczyk (42.), 1:1 Janusik (57.), 2:1 Korczyk (64.), 3:1 Korczyk (84.), 4:1 Bartula (88.)

LKS Jawiszowice: Tlałka, Kajor (85. Ochman), Drobisz (25. Kowalski), Nalepa, Bidziński, Szostek, Tworek (czerwona w konsekwencji dwóch żółtych), Adamczyk, Bartula, Juszczyk, Korczyk. Trener: Jarosław Płonka.

LKS Rajsko: Kołacz, Knapik, Skrzypek, Mateusz Mędrysa, Zimnal, Czarnik, Jędrusik, Janeczko (77. Ryś), Bąk, Janusik, Jasiński (68. Hankus). Trener: Grzegorz Pławny.