LKS Jawiszowice rozgromił rywala

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 sierpnia 2016 03:03

LKS Jawiszowice wygrał 0:7 z Cedronem. Mecz odbył się w Brodach.

LKS Jawiszowice nie zwalnia tempa. Po sukcesie w poprzednim sezonie, którym była wygrana w rozgrywkach A klasy bez choćby jednej porażki, przyszedł czas na zwycięstwa w wyższej lidze. W pierwszej kolejce podopieczni Jarosława Płonki wygrali z LKS Żarki 2:0. Cedron w meczu poprzedzającym spotkanie z klubem z gminy Brzeszcze nie zdobył punktów.

Wynik otworzył już w 2. minucie Korczyk. Bramkostrzelny piłkarz strzelił precyzyjnie z 16 metrów. W 9. minucie Zieliński doszedł do futbolówki dogranej przez Kryjaka, ale jego uderzenie głową okazało się minimalnie niecelne. W 20. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Szymonik obsłużył dobrym podaniem Adamczyka, a ten zaprezentował skuteczny strzał z 10 metrów.

W 24. minucie gola zdobył Herman. Wykorzystał on błąd Szuby. Wtedy było już jasne, że goście wzbogacą się o trzy punkty. W 49. minucie LKS Jawiszowice zadał czwarty celny cios. Korczyk doszedł do prostopadłego podania Szymonika, wymanewrował bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W 55. minucie Zieliński przeprowadził indywidualną akcję. Futbolówka nie znalazła drogi do siatki po jego strzale. Minutę później trzecią bramkę w tym spotkaniu zdobył Korczyk. Asystę na swoje konto zapisał Adamczyk. W 76. minucie bardzo dobrą akcję przeprowadził Korczyk. Swój rajd były zawodnik LKS Rajsko zakończył podaniem do Hermana, który strzelił gola na 0:6. W 87. minucie wynik na 0:7 ustalił Janik. Wykorzystał on podanie Hermana i strzałem po ziemi pokonał Szubę.

Sobota 20 sierpnia Cedron Brody – LKS Jawiszowice 0:7 (0:3)
Bramki: 0:1 Korczyk (2.), 0:2 Adamczyk (20.), 0:3 Herman (24.), 0:4 Korczyk (49.), 0:5 Korczyk (54.), 0:6 Herman (76.), 0:7 Janik (87.)

Cedron Brody: Szuba, Stanisławczyk, Dobisz, Łężniak (60.Bogacz (żółta) Paździorko, Ziaja,Klimas, (46. Wyka), Kryjak, Boczkaja, Kołodziej (46. Kraus), Zieliński (65. Filipek).

LKS Jawiszowice: Tlałka (46. Zieliński), Bidziński, Kabara (żółta, 65. Nalepa), Kajor, Kowalski, Wójcik (żółta), Adamczyk (żółta, 55. Janik), Herman, Szymonik, Brańka (46. Wesecki), Korczyk.