LKS Gorzów gra już bez presji, więc wygrał wysoko

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 maja 2016 20:22

LKS Gorzów wygrał z Skawą 5:1. Obie drużyny grały „otwartą piłkę”, co poskutkowało tym, że kibice obejrzeli sześć bramek.

W poprzedniej kolejce LKS Gorzów przegrał arcyważny mecz w Jawiszowicach. Ta porażka wyjaśniła sytuację w A klasie. LKS Gorzów walczy teraz o wicemistrzostwo tej klasy rozgrywkowej, ale na awans ma już szanse tylko i wyłącznie matematyczne. Taka sytuacja powoduje to, że podopieczni Pawła Sidorowicza nie czują już presji przed każdym meczem, więc mogą grać spokojniej. Goście mają problemy kadrowe, które nie ułatwiają im zadania przed każdym kolejnym spotkaniem.

W pierwszej połowie z dobrej strony pokazali się goście. Momentami to oni radzili sobie lepiej od rywali. W 12. minucie D. Bartula zagrał ze środka na prawą stronę do Żmudy. Ten drugi zszedł z piłką do narożnika pola karnego i oddał strzał. Bramkarz LKS Gorzów pierwsze uderzenie obronił, ale z dobitką Porębskiego sobie nie poradził.

Gospodarze wyrównali jeszcze w pierwszej połowie W 44. minucie z rzutu rożnego piłkę wrzucał Górski. To podanie okazało się asystą, gdyż gola zdobył Bodziony. Kolejne bramki padły w drugiej połowie. W 55. minucie Burza obsłużył długi m i dokładnym podaniem z własnej połowy Ciecierę. Zawodnik klubu z Gorzowa przelobował Hrubego. Pięć minut później indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Bodziony. Piłkarz gorzowskiego klubu zagrał wzdłuż bramki, a Cieciera strzałem głową skierował futbolówkę do siatki W 70. minucie Burza przedarł się przez linię defansywną Skawy, a  później sam wykończył swoją akcję skutecznym strzałem. W 75. minucie dobrą akcję przeprowadził K. Wesecki. Po jego strzale futbolówka odbiła się od poprzeczki i znalazła się w bramce.

LKS Gorzów – Skawa Podolsze 5:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Porębski (12.), 1:1 Bodziony (44.), 2:1 Cieciera (55.), 3:1 Cieciera (60.), 4:1 Burza (70.), 5:1 K. Wesecki (75.)

LKS Gorzów: Dziędziel – Ryszka, Krzyśko, Pik, P. Wesecki (70. Rybak) – K. Wesecki, Dulowski, Górski, Cieciera – Bodziony (72. Majcherek), Burza. Trener: Paweł Sidorowicz.

Skawa Podolsze: Hruby, T. Bartula, Serwatka, Banaszak, Szczerbik, Zemła, D. Bartula, K. Kosowski, Górny, Porębski (85. Szczygieł), Żmuda Trener: Andrzej Balon.