LKS Bulowice pewnie wygrał w Porębie Wielkiej

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 października 2019 17:44

LKS Bulowice wygrał na wyjeździe z LKS Poręba Wielka 5:1 i nadal lideruje B Klasie.

W 11. minucie sędzia uznał, że w polu karnym faulowany był Handy. Rusek strzelił w środek bramki, więc bramkarz obronił. Ten sam zawodnik dwie minuty później otrzymał piłkę na 20 metrze od Waligórskiego i tym razem się nier pomylił. Goście atakowali cały czas stwarzając sobie okazje bramkowe.

Na kolejnego gola kibice czekali do 44. minuty, kiedy to znów głównym bohaterem był Rusek.W 72. minucie Michalak kończy swoją indywidualną akcję mocnym strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Gospodarze strzelili gola w 76. minucie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Dźwigoński przepuścił futbolówkę pod nogami, a do siatki skierował ją Klisiak.

Po upływie minuty Michalak uderzył na bramkę. Piłka odbiła się i od nóg defensorów LKS Poręba Wielka i znalazła drogę do siatki. W 89. minucie wynik spotkania ustalił Surma precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego.

,,To był kolejny mecz, gdzie mamy spore problemy z kadrą. Pół godziny przed jego rozpoczęciem nie mieliśmy jeszcze 11 zawodników do gry. Przeciwnik był dużo lepszy i szybszy od nas. Wygrali całkowicie zasłużenie” – powiedział Bartłomiej Stachura, grający trener LKS Poręba Wielka.

,,1:5 to najniższy wymiar kary dla rywali” – powiedział Tomasz Lechowicz, grający trener LKS Bulowice.

Sobota 26 października LKS Poręba Wielka – LKS Bulowice 1:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Rusek (13.), 0:2 Rusek (44.), 0:3 Michalak (72.), 1:3 Klisiak (76.), 1:4 Michalak (78.), 1:5 Surma (89.)

LKS Poręba Wielka: Kołacz, Pawlak, P. Sporysz, Kornaś (Kolasa), Tomczyk, Paluch, Kwaczała (46. Klisiak), Oczkowski, Sporysz, Sroka (75. Dźwigoński), Stachura. Trener: Bartłomiej Stachura.

LKS Bulowice: Hrapkowicz (46. Matejko), Surma, Sobala (76. Własiński), Kruk, Mrzygłód, Matusiak (60. Piecha), Waligórski, Handy (76. Wysmołek), Rusek, Michalak, Handy (80. Nalborczyk). Trener: Piotr Sobala.