Lider rozgromił outsidera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 września 2018 20:34

Niwa Nowa Wieś wygrała na wyjeździe z Sosnowianką Stanisław Dolny  7:0. Analizując sytuacje w lidze taki wynik nikogo nie powinien dziwić.

Sosnowianka od początku poprzedniego sezonu przyzwyczaiła swoich kibiców i sympatyków innych klubów do tego, że w takim składzie, jakim dysponuje nie jest w stanie przeciwstawić się rywalom. Nie inaczej było w grze w liderem V Ligi.

W 11. minucie jeden z obrońców pchnął Klimczyńskiego w polu karnym. Piskorek wykorzystał rzut karny. W 19. minucie Swarzyński zaatakował prawą stroną i dograł futbolówkę w szesnastkę, a do pustej bramki skierował ją Klimczyński.

W 25. minucie padł kolejny gol. Z lewej strony uderzył Żmuda. Tor lotu piłki zmienił najlepszy strzelec Niwy. Zespół z Nowej Wsi dołołożył dwa trafienia w pierwszej odsłonie. W 32. minucie Piskorek doszedł do piłki zagranej przez Klimczyńskiego i pokonał bramkarza rywali strzałem głową. W 39. minucie bardzo mocny strzał oddał z rzutu wolnego Swarzyński. W 59.minucie gola zdobył Swarzyński. Wynik ustalił Piskorek.

Sobota 22 września Sosnowianka Stanisław Dolny – Niwa Nowa Wieś 0:7

Bramki: 0:1 Piskorek 11., 0:2 Klimczyński 19. , 0:3 Piskorek 32, 0:4 Piskorek 39., 0:5 Swarzyński 59., 0:6 Piskorek 77.

Sosnowianka Stanisław Dolny: Sienkiewicz, Mamcarczyk zm 71. Żak, Konopka,  Filek, Leńczowski zm. 55. Sikora, Węgiel zm. 79. Sarapata, Sadłoń, Gawron, Szydłowski Wojtaszek, Pustułka zm. 55. Blachut.

Niwa Nowa Wieś: Korzec zm. 46., Tlałka, Deska, Gardyński, Mateja, Zięba zm. 59. Nycz, Żmuda, Holewa zm. 75., Zwaryczuk, Flis, Klimczyński, Swarzyński zm. 79. Stawowczyk, Piskorek.