KS Chełmek wytargał zwycięstwo w końcówce

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 kwietnia 2018 15:16

KS Chełmek wygrał 2:1 z Osieku z Brzeziną.W derbach powiatu oświęcimskiego V ligi spotkały się zespołu, które  nie mają już szans na wygranie rozgrywek. Obie ekipy są jednak ambitne i do każdego meczu podchodzą poważnie. Poza tym rywalizują one o jak najwyższe miejsce w tabeli.

W 19. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Żyła zagrał prostopadle do Kustry, a ten w sytuacji sam na sam z lewej strony dobrym strzałem pokonał bramkarza. W 31. minucie w polu karnym gości wytworzyło się zamieszanie. Jeden z piłkarzy KS Chełmek wybił głową futbolówkę za szesnastkę. Tam ona kozłowała, a Szewczyk skierował ją w samo okienko bramki.

W drugiej połowie Brzezina dążyła do zwycięstwa. Dobrych okazji nie wykorzystali Kułas, Wójcik i Swarzyński. Niewiele z rzutu wolnego pomylił się Szewczyk. To jednak zespół z Chełmka zadał decydujący cios. W 89.minucie podopieczni Pawła Sidorowicza przeprowadzili kontrę. Akcja zaczęła się od straty zawodnika Brzeziny. Martyniak wrzucił piłkę Kustrze, a ten uderzeniem głową przechylił szalę zwycięstwa na stronę KS Chełmek.

– Piłka była przewrotna. Pokazał to ten mecz. Szkoda tej porażki. W drugiej połowie spotkanie przebiegało całkowicie pod nasze dyktando. Nie mam pretensji do swoich piłkarzy. Grali z dużym zaangażowaniem – powiedział Piotr Balonek, trener Brzeziny Osiek.

– Mecz miał dwa oblicza. Raz to my przeważaliśmy, a innym razem lepiej na boisku radziła sobie Brzezina. Moi podopieczni grali z determinacją. Dziękuję im za grę do końca i za zachowanie „zimnej krwi”. To było takie „wytargane” zwycięstwo – powiedział Paweł Sidorowicz, trener KS Chełmek.

Sobota 31 marca  Brzezina Osiek – KS  Chełmek 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Kustra(19.), 1:1 Szewczyk (31.), 1:2 Kustra (89.)

Brzezina Osiek: Kulczyk, Babiuch (25. Bernaś), Szczepaniak, Majcherek, Majda, Czerny, Wójcik (74. Borowczyk), Szewczyk, Swarzyński, Kułas, R. Gros. Trener: Piotr Balonek.

KS Chełmek: Żołneczko, Kumanek, Wójcik, Chylaszek, Martyniak, Kantek (76. J. Biebniek), Sidor, Kustra, Psioda (67. K. Bieniek), Żyła (60. Kantek), Mrowiec. Trener: Paweł Sidorowicz.