Korona zasłużenie wygrała. Cztery gole Rychlewicza

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 listopada 2020 01:03

Korona Harmęże była lepsza w meczu z LKS Poręba Wielka i zasłużenie wygrała. Było 6:1.

W 27. minucie P. Forma zaatakował lewym skrzydłem. Wymanewrował obrońcę i zagrał do Tyrana. Po uderzeniu napastnika Korony piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki. W 42. minucie prawą stroną przeszedł z futbolówką A. Forma i wrzucił do ustawionego przy dalszym słupku Rychlewicza. Były zawodnik LKS Jawiszowice oddał kontrujący strzał głową.

W 61. minucie po strzale A. Formy Kołacz odbił futbolówkę. Doszedł do niej Rychlewicz i skierował ją do pustaka. W 73. minucie po zagraniu ręką jednego z zawodników Korony sędzia przyznał przyjezdnym rzut karny. Wykorzystał go Krawczyk.

Dwie minuty później było 4:1. Bargiel zagrał prostopadle do P. Formy. Grający trener drużyny z Harmęż ograł rywala i oddał dobry strzał na dalszy róg. W 84. minucie Korona przeprowadziła kontrę. Bargiel uruchomił Rychlewicza długim podaniem. Ten poradził sobie z obrońcą i uderzył skutecznie na bliższy słupek. W 88. minucie P. Forma wszedł w pole karne i wycofał na 8 metr do Rychlewicza. Zawodnik pokonał bramkarza strzałem po ziemi.

,,Początek był wyrównany. Tam, gdzie atakowaliśmy było błoto, więc grało się ciężko. Po golu na 3:0 rywale opadli z sił. Strzelony przez nich gol dodał im nadziei. Walczyli nadal. Po bramce na 4:1 znów przeciwnik odpuścił” – powiedział Artur Łach, członek zarządu Korony Harmęże.

,,Ciężko było skompletować skład na mecz w taką godzinę w sobotę. Pora do gry była słaba. Przeciwnik był lepszy. Wykorzystali swoje szanse, My nie byliśmy skuteczni” – powiedział Bartłomiej Stachura, trener LKS Poręba Wielka.

Sobota 31 października Korona Harmęże – LKS Poręba Wielka 6:1 (2:0)
Bramki: 1:0 gol samobójczy (27.), 2:0 Rychlewicz (42.), 3:0 Rychlewicz (61.), 3:1 Krawczyk rzut karny (73.), 4:1 P. Forma (75.), 5:1 Rychlewicz (84.), 6:1 Rychlewicz (88.)

Korona Harmęże: Sroka, Zieliński, Niesyto, Głowacki (78. Mroczek), A. Forma (70. Pawlak), Majewski, P. Forma, Rychlewicz, Bargiel, Baran (Mrowczyk), Tyran. Trener: Patryk Forma.

LKS Poręba Wielka: Kołacz, Szczerbowski, Konrad Ryś (46. Stachura), Krawczyk, Szwed, Klamka (70. Krzysztof Ryś), Wilkosz, Klaja, Banach (46. Brania), Teper, Węglarz. Trener: Bartłomiej Stachura.