Korona wygrała z LKS Głębowice

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 września 2022 22:05

Korona Harmęże wygrała na swoim boisku z LKS Głębowice 4:2.

Wynik otworzyli gospodarze. Po rzucie rożnym w polu karnym wytworzyło się zamieszanie podbramkowe. Obrońcy wybili piłkę. Skutecznie z 16 metra uderzył P. Forma. Później przyjezdni wyrównali. Baranek zagrał do W. Brońki, który strzałem z ósmego metra pokonał bramkarza.

W kolejnej fazie meczu gospodarze wrócili na prowadzenie. P. Forma znalazł dobrym podaniem Chowańca, a ten wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem.  Grający trener Korony zapisał na swoje konto kolejną asystę. Gdyby to był mecz hokeja miałby sporo punktów w punktacji kanadyjskiej. Obsłużył dobrym podaniem Pactwę, a ten skierował futbolówkę do pustej bramki. Bramkę na 4:1 zdobył Tyran. Wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul w polu karnym na jednym z zawodników Korony. LKS Głębowice było stać na drugiego gola. Po rzucie rożnym dobrze z półobrotu uderzył Ćwiertnia.

„O grze w tym meczu chcielibyśmy zapomnieć. Liczą się dla nas trzy punkty. Po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić 6:1. Brakowało nam dziś skuteczności. Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Uważam jednak, że wcale nie zagraliśmy dobrego spotkania” – powiedział Dariusz Pawełkiewicz, działacz Korony Harmęże.

„W pierwszej połowie dużo lepsi byli rywale. Mogliśmy jednak zdobyć gola na 2:2. Sędzia uznał, że był spalony. Ja nie zgadzam się z taką opinią. Druga odsłona była wyrównana. Moim zdaniem należał nam się rzut karny” – powiedział Radosław Nowak, trener LKS Głębowice.

Sobota 3 września Korona Harmęże – LKS Głębowice 4:2
Bramki: 1:0 P. Forma, 1:1 W. Brońka, 2:1 Chowaniec, 3:1 Pactwa, 4:1 Tyran rzut karny, 4:2 Ćwiertnia

Korona Harmęże: Sroka, Majewski (46. Pactwa), Koziara, Rusinek, Kumorowski, Tyran, Bargiel (46. Baran, 80. Zjawiński), Chowaniec (65. Wykręt), Żak (46. Żołneczko) (65. Głowacki), Foks, P. Forma (82. Pawlak). Trener: Patryk Forma.

LKS Głębowice: R. Nowak, Ł. Nowak (65. Kosek), Nikliborc, Szypuła, M. Brońka, Wojtyła, Krawczyk, Wasztyl, Baranek, Ćwiertnia, W. Brońka. Trener: Radosław Nowak.