Korona nie dała Pogórzu żadnych szans

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 października 2021 15:20

Korona Harmęże nie miała problemów z pokonaniem u siebie Pogórza Gierałtowice. Gospodarze wygrali 6:1.

W 13. minucie po wrzutce z prawego skrzydła do piłki doszedł Majewski i na raty pokonał bramkarza. W 26. minucie przyjezdni popełnili błąd w rozegraniu. Wykorzystał to P. Forma. Wyprzedził obrońcę i spokojnym strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie Korony.

W 51. minucie Bargiel wykonywał rzut karny, ale trafił w słupek. W 62. minucie ten zawodnik był skuteczniejszy. Przed 16 przełożył piłkę z nogi nogę. Po jego ładnym strzale futbolówka wylądowała w siatce pod poprzeczką. W 66. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Koziara.

W 70. minucie było 5:0. Pięknym uderzeniem z 35 metrów z rzutu wolnego popisał się Tyran. W 76. minucie Zjawiński wykorzystał dokładne podanie kolegi z drużyny i z bliska skierował futbolówkę po pustej bramki. W końcówce rzut wolny wykonał Kurek. Niefortunnie interweniował Kumorowski.

Sobota 23 października Korona Harmęże – Pogórze Gierałtowice 6:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Majewski (13.), 2:0 P. Forma (26.), 3:0 Bargiel (62.), 4:0 Koziara rzut karny (66.), 5:0 Tyran (70.), 6:0 Zjawiński (76.), 6:1 Kumorowski rzut karny (90.)

Korona Harmęże: Sroka, Tyran, Pawlak (60. Kumorowski), Koziara, Wykręt, Rusinek, Bargiel, Majewski, Rychlewicz (51. Zjawiński), Forma, Rochowiak. Trener: Patryk Forma.

Pogórze Gierałtowice: Szatan, Maślanka, Gałązka, Bochaczyk, Potoczny, Frączek, Kurek, Makuch, K. Ligus, Koim, J. Ligus.