Korona kompletuje skład seniorów

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 sierpnia 2016 04:03

Działacze Korony Harmęże są w trakcie kompletowania składu reaktywowanej drużyny seniorów. Większość zawodników jest już zgłoszona.

Do Korony z LKS Głębowice przeszli Mariusz Skiernik i Krzysztof Majewski. Poprzedni sezon w klubie z gminy Osiek spędził Patryk Forma, który był tam wypożyczony. Nowym piłkarzem Korony jest też  Marcin Dydak. Sportowiec długo był związany z LKS Jawiszowice, a poprzedni sezon spędził w Solavii Grojec. Do kadry dołączyli piłkarze, którzy mieli status „wolnych zawodników”. Chodzi tu między innymi o Łukasza Chowańca. Wcześniej był zawodnikiem Soły Oświęcim. Marcin Nycz był w kadrze LKS Jawiszowice w poprzednim sezonie, ale nie zagrał ani jednej minuty. Ostatnim klubem, który przed przerwą reprezentował Jakub Pydyn był Górnik Brzeszcze. Kacper Sulka grał w między innymi w LKS Poręba Wielka.

Kadrę Korony tworzą też byli i obecni juniorzy oraz piłkarze, którzy grali w niej dwa sezony temu. Są nimi Wojciech Glaba, Jakub Firszt, Adrian Forma (obecnie pobyt za granicą), Patryk Forma, Michał Madeja,Łukasz Pachacz, Mateusz Pastuszek,  Karol Podbiał, Michał Rochowiak, Adrian Stępień, Cezary Tyran i Dawid Zieliński.

Zespół seniorów Korony jest reaktywowany po rocznej przerwie. Podopieczni Sławomira Odrobińskiego zdążyli już zagrać dwa oficjalne mecze w ramach pucharu Polski. W pierwszej rundzie wygrali 3:1 z LKS Gorzów, w drugiej przegrali z Niwą Nowa Wieś 0:8. Pierwszy mecz ligowy Korona rozegra w drugiej kolejce. Zawodnicy klubu z Harmęż pojadą na spotkanie do Palczowic. Mecz z LKS Bulowice działacze przełożyli na 22 października.

Działacze nadal próbują uzupełnić kadrę zespołu.