Korona upamiętniła swojego zawodnika i urwała punkt mistrzowi jesieni

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 kwietnia 2018 15:09

Korona Harmęże zremisowała na swoim boisku z Sołą II Oświęcim 3:3.

Przed meczem działacze, piłkarze i kibice klubu z Harmęż upamiętnili minutą ciszy Pawła Andreasa, piłkarza, który reprezentował jego barwy i zginął tragicznie w wypadku samochodowym. W Imieniu zmarłego piłkarzy odznaczenia odebrała jego żona.

Początek meczu zapowiadał, że młoda drużyna Soły bez problemu wywiezie z sołectwa w gminie Oświęcim trzy punkty. W 28. minucie precyzyjnie rzut wolny z 25 metrów wykonał Ochman. Siedem minut później goście przeprowadzili akcję oskrzydlającą. W jej końcowej fazie Chwierut zagrał wzdłuż linii bramkowej, a formalności dokonał Pękala. Prowadzenie Soły II podwyższył Wołek.

Gospodarze grali do końca. Zaraz po przerwie po rzucie rożnym P. Formy jeden z zawodników ekipy przyjezdnej zagrał zdaniem arbitra ręką w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Tyran. W 62. minucie podopieczni Sławomira Odrobińskiego strzelili gola kontaktowego. P. Forma precyzyjnie wykonał rzut wolny W 83. minucie po faulu na Skiernika karnego wykorzystał Tyran.

– Na początku nasz bramkarz popełnił błędy. Wynikało to jednak z braku doświadczenia. Myślę, że w kolejnych meczach będzie lepiej. W drugiej połowie zagrał jednak bardzo dobrze. Uratował nas w trzech sytuacjach i zrehabilitował – powiedział Sławomir Odrobiński.

– Zaważyły stałe fragmenty gry. W grze nie pomagało boisko – powiedział Łukasz Jasek, trener Soły II Oświęcim.

Sobota 7 kwietnia Korona Harmęże – Soła II Oświęcim 3:3 (0:3)
Bramki: 0:1 Ochman (28.), 0:2 Pękala (35.), 0:3 Wołek (40.), 1:3 Tyran rzut karny (46.), 2:3 P. Forma (62.), 3:3 Skiernik (83.)

Korona Harmęże: Szyka – Majewski (Bargiel), Zieliński (Nycz), Smętek, Karbowy – Tyran, Welber (55. Handzlik), P. Forma, Rochowiak – A. Forma, Skiernik. Trener: Sławomir Odrobiński.

Soła II Oświęcim: Błazenek – Ochman, Karpiel, Klimczyk, Kot – Pękala, Wołek, Łukasik (46. Piwowarski), Chwierut – Kiepura, Majdanik. Trener Łukasz Jasek.