Koncert strzelecki Kowalczyka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 maja 2022 12:02

Zatorzanka Zator wygrała u siebie z Solavią Grojec 7:1.

Wynik strzałem z dystansu otworzył Kowalczyk. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie skutecznie egzekwując rzut karny. Jeszcze w pierwszej połowie Kowalczyk wymanewrował dwóch rywali i skierował futbolówkę do siatki z 16 metrów płaskim strzałem.

Na 4:0 trafił również Kowalczyk. Minął bramkarza i obrońców i dopełnił formalności. Później oskrzydlającą akcję gospodarzy zamknął Mika. Piątą bramkę Kowalczyk zdobył po kontrze. Była to sytuacja jeden na jeden z bramkarzem z 40 metrów.

Solavia zdołała strzelić w tym meczu jedną bramkę. Uczynił to Wołek. Wynik ustalił Mika, który wykorzystał asystę z bocznego sektora Celeja.

,,Od początku dominowaliśmy. Rywal się pogubił w pierwszej połowie, co wykorzystaliśmy. W pełni kontrolowaliśmy spotkanie” – powiedział Piotr Balonek, trener Zatorzanki Zator.

Wtorek 3 maja Zatorzanka Zator – Solavia Grojec 7:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Kowalczyk (25.), 2:0 Kowalczyk rzut karny (32.), 3:0 Kowalczyk (36.), 4:0 Kowalczyk (55.), 5:0 Mika (62.), 6:0 Kowalczyk (68.), 6:1 Wołek (77.), 7:1 Mika (89.)

Zatorzanka Zator: Lichański, A. Celej, K. Celej, Balonek, Mika, Pindel, Leszczyński, Żak (75. Kukiełka), Biel (46. Stanek), Kowalczyk, Szymonik (70. Wolanin). Trener: Piotr Balonek.

Solavia Grojec: P. Lichość, B. Smolarek, Chowaniec (46. Goc), Gonszcz,  Mroczek, Kozieł, Żebrak (62. Maksimow), Pietraszewski, S. Smolarek, Kubajczyk (75. M. Smolarek), Wołek. Trener: Jarosław Chowaniec.