Kołacz wybronił Solavii punkt

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 września 2020 00:30

Solavia Grojec zremisowała ze Zgodą Malec 2:2. Duży wpływ na to miał bramkarz zespołu przyjezdnego.

W 29. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po dośrodkowaniu z prawej strony kolegi z drużyny Jaromin przyjął piłkę, obrócił się i uderzył precyzyjnie. W 42. minucie wzdłuż bramki zagrał Gąsiorek. Strzał P. Płonki obronił bramkarz. Dobitka Kubajczyka była skuteczna.

W 64. minucie przyjezdni mieli rzut rożny. Kubajczyk dobrze uderzył dobrze z 11 metra na na dalszy róg.   W 71. minucie Zgoda miała rzut karny. Sokół przestrzelił. 85. minucie ten sam zawodnik był skuteczniejszy. Wykorzystał wrzutkę Banasiaka i strzałem głową wyrównał stan rywalizacji.

,,Mieliśmy bardzo dużo sytuacji. Wymieńmy chociaż te Sokoła, Banasiaka i Łukasika. Mieliśmy miażdżącą przewagę. Cóż jednak z tego, skoro jest remis?” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,To szczęśliwy remis. Należy tu pochwalić naszego bramkarza. Można powiedzieć, że wybronił nam mecz” – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

Niedziela 6 września Zgoda Malec – Solavia Grojec 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Jaromin (29.),  1:1 Kubajczyk (42.), 1:2 Kubajczyk (64.), 2:2 Sokół (85.) W 71. minucie Sokół (Zgoda) nie wykorzystał rzutu karnego.

Zgoda Malec: Gibas, Tomala, Lekki, Nowak, Wróblewski, Łukasik, K. Drebszok, Chwierut (46. R. Drebszok), Sokół, Żmuda (75. Banasiak), Jaromin. Trener: Andrzej Tomala.

Solavia Grojec: Kołacz, B. Smolarek, Goc, Chowaniec, Żebrak, Krężel (70. D. Płonka), Wołek, Mroczek, Gonszcz (85. Noworyta), P. Płonka, Kubajczyk (85. Walus). Trener: Daniel Płonka.