Juniorzy młodsi Soły są już pewni utrzymania

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 listopada 2017 23:39

Juniorzy młodsi Soły Oświęcim wygrali 6:0 z Karolem Wadowice i utrzymali się w swojej lidze.

Do utrzymania podopieczni Daniela Adamczyka potrzebowali zwycięstwa z Karolem i dobrych wiadomości z innych boisk. Nie wszystko zależało bowiem od Soły.

Wynik w 6. minucie otworzył Rzegotka. Piłkarz dobrze zachował się w zamieszaniu podbramkowym. W 22. minucie gospodarze przeprowadzili akcję oskrzydlającą. Gąsiorek zagrał do Bieńka, a ten wycofał futbolówkę do strzelca bramki na 1:0. Zawodnik Soły i tym razem się nie pomylił.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. W 61. minucie Frączek podwyższył prowadzenie Karola celnym strzałem z 14 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali, czym zaskoczyła golkipera. Dwie minuty później skuteczną, solową akcję przeprowadził Dąba. Soła nie poprzestała na czterech zdobytych bramkach.

Biało – czerwoni chcieli jeszcze mocniej podkreślić swoje utrzymanie. W 71. minucie po dośrodkowaniu Bieńka piłkę w pustej bramce umieścił Formas. Wynik spotkania w 80. minucie ustalił Płonka.

Wygrana Soły oraz porażka Dunajca Nowy Sącz oznacza bezpośrednie i bezpieczne utrzymanie drużyny z Oświęcimia.

– Graliśmy cierpliwie. Zawodnicy konsekwentnie realizowali założenie taktyczne. W końcówce meczu nasi przeciwnicy opadli z sił, więc mogliśmy spokojnie kontynuować dobrą grę – powiedział Daniel Adamczyk, trener Soły Oświęcim.

Sobota 4 listopada Soła Oświęcim – Karol Wadowice 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Rzegotka (6.). 2:0 Rzegotka (22.), 3:0 Frączek (61.), 4:0 Dąba (63.), 5:0 Formas (71.), 6:0 Płonka (80.)

Skład Soły Oświęcim: Czubliński, Wanat, Kowalik, Marsowicz, Siwek, Warzecha, Frączek, Formas, Gąsiorek, Bieniek, Rzegotka. Trener: Daniel Adamczyk.