Historyczne zwycięstwo Pulsu – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 sierpnia 2020 09:47

W Broszkowicach zagrały drużyny, które przegrały dwa pierwsze mecze w tym sezonie. Tym razem 2:1 wygrał Puls. Było to ich pierwsze zwycięstwo w A Klasie od 16 lat.

Pierwsza połowa nie zachwyciła. Działo się w niej niewiele. W 30. minucie bardzo dobry strzał po ziemi ze środkowej strefy boiska oddał Merta i otworzył wynik spotkania.

W 52. minucie  Tobik strzelił mocno zza szesnastki. Piłka wpadła do bramki tuż pod poprzeczką. W 62. minucie w polu karnym faulowany był Janik. Jedenastkę wykonał Tobik. Uderzył jednak na tyle lekko, że Hałatek bez problemu obronił.

Dwie minuty później niefortunny strzelec zaatakował prawym skrzydłem zagrał wprost przed bramkę do Janika. Ten z bliska dopełnił formalności.

,,W pierwszej połowie graliśmy bardzo słabo i bez pomysłu. W drugiej odsłonie skorygowaliśmy ustawienie i poprawiliśmy grę. Utrzymywaliśmy się przy piłce i staraliśmy się kreować grę” – powiedział Marcin Barciak, zawodnik Pulsu Broszkowice.

,,Trzeci mecz z rzędu mamy dużo sytuacji strzeleckich, ale jesteśmy nieskuteczni” – powiedział Jarosław Chowaniec, trener LKS Piotrowice.

Sobota 23 sierpnia Puls Broszkowice – LKS Piotrowice 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Merta (30.), 1:1 Tobik (52.), 2:1 Janik (62.) W 60. minucie Tobik (Puls) nie wykorzystał rzutu karnego.

Puls Broszkowice: Strzelecki, Michał Barciak, Waliczek, Wanat (90. Bagaziński), P. Kumor, Michalec, Jonczyk, Ł. Kumor, Tobik, Janik, Olkusznik (55. Radzik).

LKS Piotrowice: Hałatek, Piotr Frączek, Kościelnik, M. Rogalski, Włoch, Ortman, Merta, Nowak, Klimczyk, S. Rogalski, Maciej Frączek. Trener: Jarosław Chowaniec.