Górnik zasłużenie wysoko wygrał i nadal trzyma kontakt z liderem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 kwietnia 2018 23:34

Górnik Brzeszcze wygrał z LKS Bulowice 6:0.W 21. minucie Senkowski zagrał do Brańki. Ten wszedł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki do Ochmana. Były zawodnik m. in Unii Oświęcim i LKS Jawiszowice uderzył precyzyjnie z 11 metrów na bliższy słupek.

Duży wpływ na wynik i rozwój sytuacji na boisku miały wydarzenia z okresu od 50. do 56. minuty.  W 50. minucie Ochman otrzymał prostopadłe podanie od Senkowskiego i strzałem tym razem na dalszy róg pokonał bramkarza. Dwie minuty później gola zdobył Piwowar. Skutecznym podaniem obsłużył go Senkowski. Po upływie 60 sekund było 4:0. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Piwowar. Skierował piłkę do siatki uderzeniem z 5 metrów po oskrzydlającej akcji zespołu. Po upływie dwóch minut Piwowar trafił na 5:0. Strzelanie Górnika zakończył precyzyjnie wykonujący rzut wolny Michalik.

„Co prawda większość goli strzeliliśmy w krótkim odstępie czasu, ale sytuację kontrolowaliśmy cały czas” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

„W pierwszej połowie próbowaliśmy walczyć. W drugiej części rywal był on nas dużo lepszy. To była najlepsza drużyna, z jaką dotychczas graliśmy w tym sezonie. Nas rozłożyły trzy szybko stracone bramki i problemy kadrowe. Graliśmy eksperymentalnym ustawieniem w obronie” – powiedział Rafał Rusek, grający trener LKS Bulowice.

Sobota 21 kwietnia Górnik Brzeszcze – LKS Bulowice 6:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Ochman (21.), 2:0 Ochman (50.), 3:0 Piwowar (52.), 4:0 Piwowar (53.), 5:0 Piwowar (56.), 6:0 Michalik (80.)

Górnik Brzeszcze: Korzec – Jędrusik (40. Lis), Żmudka, Drabczyk, Waluś (70. Wrona) – Czerwik, Sojka, Witasik (46. Piwowar), Brańka (58. Michalik) – Ochman – Senkowski (60. Janik). Trener: Wojciech Włodarczyk.

LKS Bulowice: Jurzak – Peszel, Nowak (75. Łuczak), Rafał Michalak II, Matejko (75. czerwona) – Matusiak, Ochmanek, Surma, Micherda (Kołaczek) – Cibor, Rusek. Trener: Rafał Rusek.