Górnik wypunktował LKS Gorzów

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   5 października 2016 19:12

Górnik wygrał na wyjeździe z LKS Gorzów 1:5.

W 18. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Żmudka. Rzut karny prawidłowo i skutecznie wykonał Michalik. W 27. minucie Senkowski wykorzystał prostopadłe podanie od kolegi z zespołu i strzelił gola na 0:2. W 40. minucie podawał Jędrusik, a sposób na bramkarza LKS Gorzów znalazłsMichalik.

Bramkę na 0:4 strzelił w 59. minucie Waluś. Otrzymał piłkę od innego zawodnika Górnika i zaatakował prawą stroną. Waluś minął obrońcę i oddał strzał. Piłka przeszła obok bramkarza i wpadła do siatki. W 88. minucie Kowalczyk zdobył gola honorowego dla swojego zespołu. Grający trener ekipy gospodarzy oddał precyzyjny strzał prawą stroną prawą nogą. W 90. minucie w sytuacji jeden na jeden nie pomylił się Piwowar. Piłkarz minął golkipera i skierował futbolówkę do pustej siatki.

– Przeciwnik był o dwie klasy lepszy w pierwszej połowie. W drugiej mecz się trochę wyrównał, ale i tak kontry Górnika nas dobiły. Jeśli chodzi o naszą drużynę, to jej grę podsumuje zdaniem „jak się trenuje, tak się gra” – powiedział Sebastian Kowalczyk, grający trener LKS Gorzów.

– Do wyniku 0:3 przeciwnik nie zagroził w ogóle naszej bramce. Przez cały mecz mieliśmy nad nim pełną kontrolę. Mogliśmy wygrać wyżej, ale nie zawsze byliśmy skuteczni – powiedział Damian Odrobiński, trener Górnika Brzeszcze.

Sobota 1 października LKS Gorzów – Górnik Brzeszcze 1:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Michalik (18.), 0:2 Senkowski (27.), 0:3 Michalik (40.), 0:4 Waluś (59.), 1:4 Kowalczyk (88.), 1:5 Piwowar (90.)

LKS Gorzów: Dziędziel –  Ćwieląg, T. Opitek, Kowalczyk, Szprengiel – Włodarczyk (80. Krzemiński), Włoch, Chlebowski, Ł. Opitek – Kysiak ( 60. T. Gustowski) K. Gustowski (75. Krzykała). Trener: Sebastian Kowalczyk.

Górnik Brzeszcze: Osiecki – Czul, Drabczyk, Jędrusik, Waluś (60. Surzyn) – Czerwik, Sojka, Żmudka (65. Piwowar), Waluś – Michalik, Senkowski (65. Brańka). Trener: Damian Odrobiński.