Górnik wygrał ze Zgodą – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 września 2019 03:01

Górnik Brzeszcze wygrał ze Zgodą Malec 3:1. Zwycięstwo gospodarzy było w pełni zasłużone.

W 14. minucie na 25 metrze zdaniem sędziego faulowany był Żmuda. Rzut wolny wykonywał Piwowar. Piłka przeleciała nad murem i wpadła w ,samo okienko”. W 29. minucie Forma przerzucił futbolówkę z prawego na lewe skrzydło.

Tam akcję precyzyjnym strzałem zamknął Lis. W 75 . minucie lewym skrzydłem zaatakował Piwowar. Minął rywala i obsłużył dobrym podaniem Barana, który strzelił na 3:0. W 81. minucie przypomniał o sobie Dudzic. Wymanewrował ustawionego przed szesnastką defensora Zgody i wygrał pojedynek jeden na jeden z Błazenkiem.

,, Początkowo mecz był wyrównany. Potem do końca pierwszej połowy przeważaliśmy. Od 46 do 65 minuty mieliśmy przestój. W końcówce kontrolowaliśmy mecz całkowicie” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

,,To był w naszym wykonaniu bardzo słaby mecz. Byliśmy zaangażowani, ale nic nam nie wychodziło” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

Sobota 21 września Górnik Brzeszcze – Zgoda Malec 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Piwowar (14.), 2:0 Lis (29.), 3:0 Baran (75.), Dudzic (82.)

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Żmudka, Wrona (80. Stachańczyk), Salepa, Lis, Baraniak (71. Baran), Piwowar (90. Kojm), Sojka, Czerwik, Kozieł, Forma (46. Widuch, 85. Michalik). Trener: Wojciech Włodarczyk.

Zgoda Malec: Gibas, Oczkoś (80. Jekiełek), Lekki S. Drebszok, Łukasik (65. Sokół), Chwierut, K. Drebszok, Chluba, Żmuda, Dudzic. Trener: Andrzej Tomala.