Górnik wygrał w Grojcu, ale nie zachwycił

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 marca 2018 23:59

Górnik wygrał z Grojcu z Solavią 3:0.Początek należał do przyjezdnych. Zadanie ułatwiali im gospodarze, którzy bardzo gubili się w obronie. Było tak między innymi w 7. minucie. Dwóch defensorów Solavii miało możliwość wybicia piłki z pola karnego.  W końcu Krzemień machnął się. Wykorzystał to jeden z rywali i dograł do ustawionego na lewym narożniku szesnastki Piwowara. Piłkarz Górnika oddał precyzyjny strzał na przeciwległy róg.

Później gra się wyrównała. Żadna z drużyn nie zbudowała sobie przewagi. Nie było też zbyt wielu składnych akcji ani sytuacji podbramkowych jednych czy drugich. Jedynie Piwowar miał szansę jeszcze raz w pierwszej połowie umieścić futbolówkę w siatce, gdy Sojka wygrał pojedynek o nią z Wołkiem.

Druga połowa rozpoczęła się złym akcentem dla klubu z Grojca. Błąd przy przyjęciu popełnił Wiktoruk. Nie chciał dopuścić do dogodnej sytuacji dla Górnika, więc ratował się faulem, za który słusznie otrzymał drugą żółtą kartkę. W 48. minucie Śliwka uderzył z wolejem. Futbolówka kozłowała przed Korcem, ale zdołał ją wybronić. Nikt nie dobił strzału.

Na boisku nie widać było tego, by Solavia grała w liczebnym osłabieniu. W 67. minucie straciła jednak gola. Po rzucie rożnym, przez dłuższy czas nikt nie doszedł do piłki. Bramkarz nie złapał piłki, choć krzyczał „moja”. Wreszcie  nogę dołożył Senkowski i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 70. minucie prawym skrzydłem zaatakował Śliwka i dograł na środek pola karnego do Borowskiego. Ten minimalnie chybił.

W 79. minucie nerwowo nie wytrzymał Sołtys.  Dziewięć minut po wejściu na boisko zachował się agresywnie, więc otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. W tej akcji młody zawodnik wykazał brak boiskowego cwaniactwa. W 82. minucie bramkę mógł zdobyć Janik, ale spudłował w  dogodnej sytuacji. W 88. minucie w bliźniaczej sytuacji wynik ustalił Senkowski.

Sobota 31 marca Solavia Grojec – Górnik Brzeszcze 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Piwowar (7.), 0:2  Senkowski (67.), 0:3 Senkowski (88.)

Solavia Grojec: Lichość, Wołek, P. Chowaniec, R. Noworyta (46. B. Smolarek), Krzemień, Wiktoruk (46. czerwona za dwie żółte), Krężel, Mroczek, Śliwka (76.Koziara), Witek, Rusinek (70. Sołtys, 79. minuta czerwona bezpośrednia). Trener: Dawid Szewczuk.

Górnik Brzeszcze: Korzec, Żmudka (żółta), Jędrusik, Drabczyk, Waluś (77. Salepa), Czerwik, Sojka, Witasik (żółta, 60. Brańka), Piwowar (75. Michalik), Ochman (66. Janik), Senkowski. Trener: Damian Odrobiński.