Górnik rozgromił osłabionego rywala

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 maja 2019 02:55

Górnik wygrał  z LKS Piotrowice 7:0. Gospodarze  póki co są mistrzem wiosny. Sytuacja gości jest dość trudna.
W 12. minucie Salepa zagrał z obrony prostopadle. Piwowar wymanewrował obrońcę  i trafił w dalszy róg. W 14. minucie sędzia zarządził rzut karny i wyrzucił z boiska Jakuba Chowańca. Jedenastki nie wykorzystał Michalik. W 24. minucie Czerwik oddał skuteczny strzał  z 18 metrów.

W 40. minucie Górnik przeprowadził bardzo dobrą i składną akcję. W jej finale Źmudka wyłożył piłkę do Czula, a ten z pięciu metrów skierował ją do siatki. W 59. minucie Michalik dośrodkował w pole karne, a precyzyjnie z woleja strzelił Kopta.

Cztery minuty później również po rzucie rożnym gola głową zdobył Widuch. W 78. minucie Kiepura wrzucił z prawego skrzydła. Jeden z obrońców klubu z Piotrowic tak wybijał, że nabił Żmudkę. Wynik na 7:0 ustalił Widuch.

,,Dominowaliśmy cały czas. Przeciwnik nam nie zagroził” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

,,Dziś mieliśmy olbrzymie problemy kadrowe. Przyjechaliśmy bardzo młodym składem. Szkoda, że sędzia pokazał czerwień bramkarzowi” – powiedział Piotr Frączek, grający prezes LKS Piotrowice.

Sobota 4 maja Górnik Brzeszcze – LKS Piotrowice 7:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Piwowar (12.), 2:0 Czerwik (24.), 3:0 Czul (40.), 4:0 Kopta (59.), 5:0 Widuch (63.), 6:0 Żmudka (78.), 7:0 Widuch (83.)

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Żmudka, Salepa, Kopta, Czul, Baraniak (70. Kwaczała), Sojka(46. Kiepura), Czerwik (55. Smółka), Michalik, Piwowar (60. Gancarz), Widuch. Trener: Wojciech Włodarczyk.

LKS Piotrowice: Jakub Chowaniec (15. czerwona, od 15. w bramce Figura), M. Rogalski, Marsowicz, Piotr Frączek, Klimczyk, P. Żmuda, A. Żmuda (15. Figura), Stolarczyk, Paweł Frączek Miłosz Frączek, Stawiarski. Trener: Jarosław Chowaniec.