Emocjonujący mecz w Oświęcimiu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 kwietnia 2019 23:55

Unia  wygrała z Clepardią Kraków. Obecnie klub z Oświęcimia oddalił się od strefy spadkowej na dość bezpieczna odległość.

Po 28 minutach goście prowadzili 2:0. Gole zdobyli Próchno i Bosak. W 39. minucie  z prawej strony skutecznie uderzył Ryszka. W 47. minucie Unia przeprowadziła dobrą akcję. W jej końcowej fazie Snadny dośrodkował, a gola strzałem głową zdobył Czapla.

W 57. minucie ta dwójka znów skutecznie zaatakowała bramkę rywali i wyprowadzili swój zespół na prowadzenie. Do wyrównania doprowadził Błasiak. W doliczonym czasie gry szalę Unia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po rzucie rożny wykonywanym przez Rysia w polu karnym wytworzyło się zamieszanie. Po dwóch groźnych strzałach piłkarzy oświęcimskiego klubu decydujące trafienie zadał Praciak.

,,Przez cały czas kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku.  Wykonywaliśmy to, co wcześniej trenowaliśmy. Emocje wynikały z indywidualnych błędach, które popełnialiśmy przy straconych golach – powiedział Marek Kołodziej.

Sobota 13 kwietnia Unia Oświęcim – Clepardia Kraków 4:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Próchno 15., 0:2 Bosak 28., 1:2 Ryszka 39, 2:2 Snadny 47., 3:2 Błasiak 57., 4:3 Praciak 90 +

Unia Oświęcim: Korzec, Ryszka, Praciak, Pluta, Pietraszko, Snadny, Ryś, Pacyga (Jonczyk), Wilczak (Rzeszutko), Czapla, Lichota (Kirejczyk). Trener: Marek Kołodziej.

Clepardia Kraków: Murzański, Chlebowski, Czerlunczakiewicz, Martuszewski, Bąk, Przesławski (Michalski), Sadowski, Tracz (Czech), Wiśniewski, Próchno, Bosak (Sajdak).