Dwa gole Chachuły dały LKS Piotrowice trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 sierpnia 2015 14:05

Solavia przegrała u siebie z LKS Piotrowice w pierwszym spotkaniu po spadku do B klasy. Dwa gole dla gości strzelił Mateusz Chachuła.

W pierwszej połowie powody do radości mieli gospodarze. Spadkowicz z A klasy objął prowadzenie w 30. minucie. Obrońca Solavii podał piłkę do pomocnika, a ten oddał ją Pietraszewskiemu. Napastnik klubu z Grojca wygrał pojedynek z obrońcą i skierował futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie dwa gole strzelili goście. W 60. minucie piłkę z prawego skrzydła dośrodkowywał Merta. Chachuła dołożył nogę i wyrównał stan rywalizacji. Ten sam zawodnik zdobył gola na 1:2. Otrzymał on podanie od Kościelnika i uderzeniem głowa przelobował bramkarza.

– Tempo meczu było dobre. Nie wykorzystaliśmy kilku bardzo dobrych sytuacji. Kto nie strzela goli, ten przegrywa – powiedział Henryk Mazur, trener Solavii Grojec.

– W pierwszej połowie mecz był wyrównany. W drugiej byliśmy lepsi. Mogliśmy strzelić więcej goli, lecz nie wykorzystaliśmy dobrych okazji – powiedział Piotr Frączek, prezes i zawodnik LKS Piotrowice.

Sobota 15 sierpnia Solavia Grojec – LKS Piotrowice 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Pietraszewski (30.), 1:1 Chachuła (60.), 1:2 Chachuła

Solavia Grojec: Bąbacz, Mroczek, K. Noworyta, R. Noworyta, Snażyk, Kusiński (46. Chowaniec), Wołek (80. Dydak), Walus (65. Bąbacz), Borowczyk, Śliwka, Pietraszewski. Trener: Henryk Mazur.

LKS Piotrowice: Kudłacik, Paweł Frączek, Miętka (Żmuda), M. Rogalski (Antecki) , Stolarczyk, Kościelnik, M. Frączek, Piotr Frączek, S. Rogalski (Chachuła), Adamus, Merta. Trener: Marek Kudłacik.