Dla obu drużyn nie był to lekki mecz

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 sierpnia 2017 21:12

Brzezina Osiek wygrała z LKS Gorzów 5:1 w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu oświęcimskiego.
Dla obu drużyn, taki jak i dla wszystkich innych nie był to  łatwy mecz. Kluby przygotowują się do nowego sezonu. Część piłkarzy jest na urlopach, a forma pozostałych nie osiągnęła jeszcze najwyższego poziomu.

Pierwsze dwie bramki w tym spotkaniu strzelili goście. Gola na 0:1 zdobył Dubiel. Wykorzystał on prostopadłe podanie po składnej akcji zagranej pięcioma zagraniami „z klepki”. Później Antecki zamknął oskrzydlającą akcję Brzeziny. W 43. minucie faulowany w polu karnym był Kępka. Rzut karny wykorzystał Górski.

W drugiej połowie bramki strzelali tylko goście. Dubiel uderzył ładnie dla oka z dystansu z 16 metrów z pierwszej piłki. Gola na 1:4 strzałem  z jedenastu metrów zdobył Dubiel. Faulowany był Balonek. Po rzucie karnym było 1:6.

– Dla nas to był zwykły sparing. Chcieliśmy zagrać mecz kontrolny i go mieliśmy. Nie podchodzimy jednak do niego, jako miara naszych możliwości – powiedział Łukasz Zawadzki, grający trener LKS Gorzów.

– Takie mecze nie są proste. Ciężko je grac mentalnie. Zespoły dzielą dwie ligi i nie jest łatwo zmobilizować ekipę do gry na odpowiednim poziomie. W tym spotkaniu pierwszą połowę zagraliśmy słabo, a w drugiej już zdecydowanie przewaążaliśmy.

Sobota 5 sierpnia LKS Gorzów – Brzezina Osiek 1:5 (1;2)
Bramki: 0:1 Dubiel, 0:2 Antecki, 1:2 Górski rzut karny, 1:3 Dubiel, 1:4 Dubiel rzut karny, 1:5 ?

Zmiany kadrowe przed sezonem (zmiany aktualne na 5 sierpnia):

LKS Gorzów: Brak potwierdzonych zmian.
LKS Gorzów:
brak informacji
Brzezina Osiek: przyszli:Bogdan Swarzyński (Unia Oświęcim),Kamil  Wójcik (LKS Jawiszowice, Krystian Kułas (Przeciszovia Przeciszów).
odeszli: Bartłomiej Kozioł (Orzeł Ryczów), Łukasz Szczepaniak (Team Sport Hejnał Kęty),Marcel Rogala (LKS Jawiszowice), Patryk Sporysz (Zgoda Malec)

Sobota 5 sierpnia LKS Gorzów – Brzezina Osiek 1:5 (1:2)
Bramki: 0:1 Dubiel, 0:2 Antecki, 1:2 Górski (rzut karny), 1:3 Dubiel,1:4 Dubiel rzut karny, 1:5?

LKS Gorzów: Potępa, Opitek, Zawadzki, Hermyt, Wróbel (70.Niemczyk), Górski, Włoch (60. Jurek), Kępka, Ćwieląg, Rybak, Gustowski. Trener: Łukasz Zawadzki.

Brzezina Osiek: Kulczyk (70. Markiel, Bernaś, Majcherek, Szczepaniak (46. Balonek), Majda (46. Buczek), Wójcik, Czerny, Swarzyński, Frej, Antecki (46. Kułas),Dubiel. Trener: Piotr Balonek.