Derby gminne dla Pulsu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 maja 2019 18:46

Puls wygrał w Brzezince z Iskrą 4:2. Były to derby Gminy Oświęcim. Zwycięstwo gości było zasłużone.
W 10. minucie goście wyszli na prowadzenie. Stachura doszedł do piłki zagranej głową i przelobował bramkarza. W 15. minucie Rymek precyzyjnie wykonał rzut wolny z około 20 metrów. W 41. minucie Wanat zagrał do boku. Tam jego kolega z drużyny dośrodkował. Akcję z pozytywnym dla siebie skutkiem zakończył Wykręt. W doliczonym czasie pierwszej połowy sędzia zarządził rzut karny za rekę. Jego skutecznym egzekutorem był Tomasik.

W 51. minucie rzut wolny wykonywali przyjezdni. Jeden z zawodników Iskry odbił futbolówkę na bok. Jeden z piłkarzy Pulsu podał ją do Wykręta, który strzelił swojego drugiego gol w tym spotkaniu. W 85. minucie Stachura wymanewrował dwóch przeciwników i znalazł sposób na bramkarza.

,,W pierwszej połowie jeszcze udawało nam się stawić opór przeciwnikowi. W drugiej drużyna z Broszkowic była zdecydowanie lepsza. Wygrała bezdyskusyjnie. Szkoda naszych błędów indywidualnych przy straconych golach” – powiedział Krzysztof Socha, trener Iskry Brzezinka.

,,Założyliśmy sobie, że będziemy grali z kontry i bardzo dobrze swoje plany realizowaliśmy. Iskra niczym nas nie zaskoczyła. Sytuacji bramkowych mieliśmy jeszcze sporo” – powiedział Seweryn Krompiec, grający trener Pulsu Broszkowice.

Środa 1 maja Iskra Brzezinka – Puls Broszkowice 2:4 (2:2)
Bramki: 0:1 Stachura (10.), 1:1 Rymek (15.), 1:2 Wykręt (41.), 2:2 Tomasik rzut karny (45+), 2:3 Wykręt (51.), 2:4 Stachura (85.)

Iskra Brzezinka: Baruś, Tomasik, Koczur (60. Biesik) Kloc, Wykręt, Kucharczyk, Wiecheć, Nagi, Rusinek, Rymek, Wołek (70. Jaworski). Trener: Krzysztof Socha.

Puls Broszkowice: Strzelecki, Krompiec, P. Kumor, Żak (85. Adamczyk), Michalec, Wanat, Ł. Kumor, Tobik, Mazur, Stachura, Wykręt. Trener: Seweryn Krompiec.