Czwarte zwycięstwo z rzędu LKS Piotrowice

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 maja 2022 15:30

LKS Piotrowice wygrał na wyjeździe z Sołą Łęki 3:1. To czwarty sukces z rzędu zespołu z gminy Przeciszów.

W 40. minucie w polu karnym faulowany był Tworek. Rzut karny wykorzystał Hankus. Cztery minuty później przyjezdni wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Frączka gola zdobył Caban. W 60. minucie Merta zagrał do Grabowskiego, który wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W 65. minucie w zamieszaniu Merta podał z 30 metra do Wróbla. Ten znalazł sposób na bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

,,W pierwszej połowie graliśmy w miarę dobrze. Prowadziliśmy grę. Mieliśmy swoje sytuacje. Dostaliśmy jednak gola do szatni. W drugiej odsłonie rywalowi bardziej zależało na wygranej i grał ambitnie. Przeprowadzali dobre kontrakty. Nie poradziliśmy sobie w tym meczu i przegraliśmy na własne życzenie” – powiedział Jarosław Płonka, trener Soły Łęki.

,,Mieliśmy swój pomysł na grę. Wygraliśmy czwarty mecz z rzędu. Teraz niech martwią się inni. Cała nasza drużyna zagrała bardzo dobrze. Mieliśmy więcej sytuacji klarownych” – powiedział Piotr Frączek, grający działacz LKS Piotrowice.

Niedziela 22 maja Sołą Łęki – LKS Piotrowice 1:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Hankus rzut karny (40.), 1:1 Caban (44.), 1:2 Grabowski (60.), 1:3 Wróbel (65.)

Soła Łęki: Borgosz, Wiktoruk, Karnas, Zygmunt, Wawrzyczek, Ślósarczyk, Dziubek, Tworek, Hankus, Hendzlik (46. Kukiełka), Żmuda. Trener: Jarosław Płonka.

LKS Piotrowice: Figura, Caban, Rogalski, Klimczyk, Marsowicz, Zemła, Marszałek (80. Maciej Frączek), Merta, Wróbel (Zygmunt), Grabowski, Piotr Frączek. Trener: Mirosław Zemła.