Cztery szybko stracone gole podcięły Przeciszovii skrzydła

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 kwietnia 2019 12:27

Zgoda wygrała z Przeciszovią  5:2. Mecz ustawiły cztery stracone przez Przeciszovie w małym odstępie czasu bramki.
Wynik otworzył Węgrzyn, który w 10. minucie uderzył z woleja i skierował piłkę pod poprzeczkę. W 15. minucie gospodarze wykorzystali błąd bramkarza Przeciszovii i wyrównali stan rywalizacji. Łukasik chciał dośrodkować z linii bocznej. Piłka skozłowała, a aktywny Żmuda zmylił Kuletę, który nie interweniował. W 32. minucie Krzemień zaatakował w polu karnym i oddał dobry strzał na dalszy słupek. W 55. minucie skuteczny rzut wolny z 20 metrów z prawej strony pola karnego po ziemi oddał Lekki.

Później strzelali już tylko gospodarze. W 61. minucie gola zdobył Dudzic. W 75. minucie Żmuda doszedł do prostopadłego podania Łukasika, wszedł w pole karne i oddał precyzyjny strzał pod poprzeczkę. W 78. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był K. Drebszok. Jedenastkę wykorzystał Dudzic.

Niedziela 7 kwietnia Zgoda Malec – Przeciszovia Przeciszów 5:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Węgrzyn (10.), 1:1 Łuskasik 15., 2:1 Krzemień 32. 2:2 Lekki 55., 3:2 Dudzic 62., 4:2 Łukasik 75., 5:2 Dudzic rzut karny 78.

Zgoda Malec: Gibas, Wójcik zm. 85. Wawak, Nowak, S. Drebszok, Oczkoś, Łukasik (90. Kawczak), Lekki, K. Drebszok, Stawowczyk zm. 50. Jekiełek, Dudzic. Żmuda (90. Katański). Trener: Andrzej Tomala.

Przeciszovia Przeciszów: Kuleta, Mycyk, Niedziela, Pawela, Matla (68. Dziuga), Węgrzyn, Ł. Michałek (60. Sergiel), Kułas, Żabiński, Kułas, Michałek. Trener: Krzysztof Barcik.