Cztery karne, sześć goli, sporo emocji, podział punktów

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 listopada 2016 02:31

Skawa Podolsze zremisowała 3:3 z Strumieniem Polanka Wielka.
W 9. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył D. Bartula. Był on podyktowany za faul na Ćwiertni. W 20. minucie piłkarze Skawy kolejny raz ustawili piłke na wapnie. Tym razem zawodnik zespołu przyjezdnego zagrał piłkę ręką. Drugiego gola z jedenastu metrów zdobył D. Bartula.

W 35. minucie kibice obejrzeli trzeci rzut karny. Tym razem dał się sfaulować Gałgan, a piłkę do siatki skierował Romanek. W 38. minucie arbiter podyktował czwartą jedenastkę. Tym razem ręką zagrał piłkarz drużyny gospodarzy. Romanek się pomylił. Strzelec próbował dobić swój strzał, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Tuż przed przerwą Strumień wyrównał stan rywalizacji. Po rzucie rożnym gola zdobył Bieszczad.

W drugiej połowie oba zespoły dążyły do zdobycia trzech punktów. Przy jednym z ataków gospodarzy Drabczyk zderzył się z bramkarzem. Piłkarza zabrała do szpitala karetka. Po dwóch dniach okazało się, że miał pękniętą trzustkę. Potrzebna więc była operacja.

W 66. minucie dwoma udanymi interwencjami przy sytuacjach sam na sam reprezentantów zespołu z Polanka Wielkiej popisał się bramkarz Skawy. W 69. minucie po rzucie rożnym zawodnicy Skawy wybili futbolówkę. Ta trafiła jednak do Boby, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie.  W 70. minucie Ćwiertnia zagrała do W. Kosowskiego, a ten podał wzdłuż bramki do Szczyżycy. Piłkarz, który obchodził tego dnia urodziny zdobył gola na 3:3. Więcej goli w tym spotkaniu nie padło, choć obie ekipy miały ku temu okazje.

Sobota 29 października Skawa Podolsze – Strumień Polanka Wielka 3:3 (2:2)
Bramki: 1:0 D. Bartula rzut karny (9.), 2:0 D. Bartula rzut karny (20.), 2:1 Romanek  rzut karny (35.), 2:2 Bieszczad (44.), 2:3 Boba (69.), 3:3 Szczyżyca (70.). W 38. minucie Romanek (Strumień) nie wykorzystał rzutu karnego.

Skawa Podolsze: Woźniak – R. Zemła, Nykiel, M. Zemła, Banaszak (65. Szczerbik) – W. Kosowski, D. Bartula (75. Wiecheć), Porębski, Żmuda, Szczyżyca – Ćwiertnia. Trener: Andrzej Balon.

Strumień Polanka Wielka: Jasiński, Drabczyk (60. Jarosz), Trawkowski, Knapik, Mączka, Łukaszczyk, Gałgan, Romanek, Jaszczyk, Boba, Bieszczad. Trener: Mariusz Gałgan.