Orzeł upolowany przez Unię

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 kwietnia 2017 11:32

Unia Oświęcim wygrała na wyjeździe 4:1 z Orłem Piaski Wielkie.
Zawodnicy Unii szybko zadali rywalowi trzy celne ciosy. W 6. minucie Praciak zagrał do Rzeszutki. Ten wszedł z piłką w pole karne i strzałem z ośmiu metrów pokonał bramkarza. W 24. minucie Ząbek wrzucał piłkę z lewego skrzydła. Doszedł do niej Dudzic i skierował do siatki.

W 35. minucie było 0:3. Rzut wolny wykonywał Ząbek. Celnym strzałem zamknął go Swarzyński. W 50. minucie jak się później okazało „gola honorowego” zdobyli gospodarze. Skuteczny strzał pod spojenie z rzutu wolnego, który był trudny do obrony dla bramkarza, oddał Petho.

Przeciwnika dobił Ząbek. Asystent przy dwóch poprzednich golach Unii sam wpisał się na listę strzelców. W 80. minucie były zawodnik między innymi Soły Oświęcim wykorzystał podanie Praciaka i strzałem z 12 metrów ustalił wynik spotkania.

– Mecz ustawiły szybko strzelone bramki. Później konsekwentnie realizowaliśmy założenia taktyczne i kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. Stracony gol niewiele zmienił – powiedział Jacek Dobrowolski, trener Unii Oświęcim.

Sobota 8 kwietnia Orzeł Piaski Wielkie – Unia Oświęcim 1:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Rzeszutko (6.), 0:2 Dudzic (24.), 0:3 Swarzyński (35.), 1:3 Petho (50.), 1:4 Ząbek (80.)

Orzeł Piaski Wielkie: Wiśniewski, Kapera, Niedźwiedź (żółta), Petho, Sadowski, Śliski (80. Kocik), Spolitakiewicz (46. Wajda), Studnicki, Uwakwe, Wilczak, Zborowski (85. Bułat).

Unia Oświęcim: Bajdziak, Ryszka (89. Mrowiec), Pluta, Grzywa, Pietraszko, Ząbek, Swarzyński (82. Nowotarski), Jończyk, Rzeszutko (żółta), Praciak, Dudzic (86. Migdał). Trener: Jacek Dobrowolski.