Bezdyskusyjne zwycięstwo Teamu Sportu Hejnału

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 maja 2016 13:06

Team Sport Hejnał rozgromił Iskrę 5:0. Zespół Kęt awansował na trzecią pozycję w tabeli. Iskra nadal okupuje ostatnią lokatę.
Od początku do końca spotkanie zespołem zdecydowanie lepszym, prowadzącym grę byli zawodnicy trenowani od 2 maja przez Jerzego Sordyla. Swoją przewagę drużyna z Kęt potwierdziła pięcioma golami. Biorąc pod uwagę to, ile sytuacji podbramkowych mieli goście, można powiedzieć, że Team Sport Hejnał wygrał tylko 0:5.

W 23. minucie Kowalski otrzymał piłkę od Klisia umieścił piłkę w bramce tuż przy słupku. W 30. minucie Chrapkiewicz dobił uderzenie swojego kolegi z drużyny i było 0:2. Dwie minuty później Chrapkiewicz obsłużył dobrym podaniem  Ryłkę. Ten przyjął futbolówkę w bocznym sektorze, zszedł do środka i pokonał Barusia.

Pierwsza połowa zakończyła się czterobramkowym prowadzeniem gości. Piłkę w pole karne wrzucił Nguyen, a strzałem nogą z dwóch metrów zakończył go Ryłko. W drugiej odsłonie kibice obejrzeli jeszcze jednego gola. W 58. minucie Sitarz otrzymał podanie za plecy obrońców od partnera z składu i dobiegł na szósty metr. Piłkarz zrezygnował ze strzału, wystawił futbolówkę Kowalskiemu, który dopełnił formalności.

– Team Sport był najlepszym przeciwnikiem z tych, z którymi graliśmy w tej rundzie. Wynik jest sprawiedliwy. Mogliśmy nawet przegrać wyżej – powiedział Patryk Cienkosz, grający trener Iskry Brzezinka.

– Przeciwnik nie zawiesił nam poprzeczki wysoko. Graliśmy dobry mecz. To był najniższy wymiar kary, jaki mogła otrzymać Iskra, gdyż sytuacji bramkowych mieliśmy bardzo dużo – powiedział Jerzy Sordyl, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Sobota 7 maja Iskra Brzezinka – Team Sport Hejnał Kęty 0:5 (0:4)
Bramki: 0:1 Kowalski (23.), 0:2 Chrapkiewicz (30.), 0:3 Ryłko (32.), 0:4 Ryłko (44.), 0:5 Kowalski (58.)

Iskra Brzezinka: Baruś (75. Mateusz Kołodziej), Szafran, Zygmunt, Koczur, Wykręt, Krzemień, Cienkosz, Marek Kołodziej, Malicki (65. Kopacz), Rusinek, Ł. Chowaniec. Trener: Patryk Cienkosz.

Team Sport Hejnał Kęty: Szymański, Borak (46. Kowala), Januszyk, Korzonkiewicz, Tomala (60. Rusek), Kowalski, Kliś (46. Flisek), Oczkowski, Nguyen, Ryłko (46. Sitarz), Chrapkiewicz. Trener: Jerzy Sordyl.