25 minut, które wstrząsnęły Zaborzanką

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 sierpnia 2016 15:12

Zaborzanka przegrała na swoim boisku z Teamem Sportem Hejnałem Kęty 1:5. Do 68. minuty było 0:0.

W  pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn nie narzucali zbyt ostrego tempa. Wpływ na to miała „nakreślona” przez trenerów taktyka, a także warunki atmosferyczne. W drugiej odsłonie z minuty na minutę wzrastała przewaga gości. Do 68. minuty nie padła jednak  żadna bramka.

W 68. minucie przyjezdni rozwiązali „worek z bramkami”. Zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Chrapkiewicz. Z jedenastu metrów skutecznie uderzył Oczkowski. W 75. minucie rzut rożny wykonywał Kliś. W kierunku bramki uderzył Śleziak, a  do siatki futbolówkę skierował Chrapkiewicz. Gol na 0:3 padł po drugim w tym meczu rzucie karnym. Arbiter dopatrzył się faulu na Ryłce. Skutecznym egzekutorem był Oczkowski. W 81. minucie piłkę z autu wyrzucał Przybyła. Podanie przedłużył głową Krawczyk i zaskoczył bramkarza rywali.  W 90. minucie wynik na 1:4 podwyższył Sobecki, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Tomali. W doliczonym czasie gry jeden zawodnik Zaborzanki skierował futbolówkę do własnej bramki.

– Goście mieli przewagę, ale do 68. minuty nic konkretnego z tego nie wynikało. Po golu na 0:1 wszystko się u nas posypało. Trzeba przyznać, że rywal jest bardzo mocny i ma w swoim składzie bardzo dobrych piłkarzy – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

– W pierwszej połowie tempo meczu było słabe. W drugiej przeważaliśmy, ale długo nie mogliśmy strzelić gola. Potem nasza dominacja została potwierdzona golami – powiedział Jerzy Sordyl, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Sobota 27 sierpnia Zaborzanka Zaborze – Team Sport Hejnał Kęty 1:5 (0:0)
Bramki: Oczkowski rzut karny (68.), 0:2 Chrzapkiewicz (75.), 0:3 Oczkowski rzut karny (78.), 1:3 Krawczyk (80.), 1:4 Sobecki (90.), 1:5 samobójcza (90+)

Zaborzanka Zaborze: Sroka – Jęczała, Gajewski, Herma, Kleczkowski – Węgrzyn (70. Gaj), Semik (77. Przybyła), Wróbel, Łach (84. Welber) – G. Stańczyk (65. R. Stańczyk) – Krawczyk. Trener: Rafał Przybyła.

Team Sport Hejnał Kęty: Radwan – Lach, Korzonkiewicz, Karpiński, Tomala – Śleziak, Kliś, Kowalski (36. Sobecki), Oczkowski (85. Flisek) – Nguyen (65. Ryłko), Jaromin (46. Chrapkiewicz). Trener: Jerzy Sordyl.