Reprezentacja oświęcimskiej dwójki najlepsza w rejonie

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   8 marca 2020 19:47

Drużyna koszykarska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu wygrała etap rejonowy Igrzysk Dzieci. Zawody odbyły się w Wadowicach.

W mieście rodzinnym Jana Pawła II spotkały się najlepsze drużyny z trzech powiatów. Grały systemem ,,każdy z każdym”.

Drużyna z SP 2 Oświęcim w pierwszym  meczu rozgromiła ekipę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie 65:4.

Kolejnymi rywalami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach, którzy wcześniej 31:30 wygrali z SP 1 Chrzanów.

W pierwszej kwarcie gospodarze turnieju walczyli zawzięcie. Nie chcieli ułatwiać zadania podopiecznym Wojciecha Porębskiego. Tą część gry oświęcimska ,,dwójka” wygrała 8:4.

Mylił się ten, kto spodziewał się wyrównanej gry w dalszej część gry. Druga kwarta to wygrana faworytów 24:1.

Do końca meczu młodzi koszykarze z powiatu oświęcimskiego kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Ostatecznie wygrali 60:11. Dało im to awans na poziom wojewódzki.

Wyniki:
SP 2 Oświęcim – SP 1 Chrzanów 65:4
SP 4 Wadowice – SP 1 Chrzanów 31:30
SP 2 Oświęcim – SP 4 Wadowice 60:11

Klasyfikacja końcowa: 1. SP 1 Oświęcim (9 punktów, bilans punktowy 125:15), 2. SP 4 Wadowice (3, 41:91), 3. SP 1 Chrzanów (0, 34:96)

Skład SP 2 Oświęcim: Wiktor Cetnarski, Borys Kądzioła, Albert Bratek, Piotr Gurdek, Vincent Lach, Kacper Walus, Mateusz Gawroński, Dominik Huber, Krzysztof Porwit, Mateusz Zgrajek, Igor Miler, Artur Janik, Michał Kaczmarczyk.