Oświęcimskie „Misie” nie śpią tej zimy

Redakcja eFO  |   Koszykówka  |   23 stycznia 2023 10:38

Niedźwiedzie z Oświęcimia bynajmniej nie poszły spać tej zimy. Dobitnie przekonała się o tym koszykarska drużyna Cracovii.

W ramach małopolskich rozgrywek młodzików do lat 12 UKS Kadet rozbił krakowskie „Pasy” 120:18.

Mecz w Oświęcimiu miał jednostronny przebieg. Od początku do końca gospodarze mieli miażdżącą przewagę, chociaż drużynie z Krakowa nie można było odmówić woli walki i ambicji.

„Od pierwszych fragmentów narzuciliśmy rywalom swój styl gry z którym popularna „Craxa” miała olbrzymie problemy” – mówi trener UKS Kadet Oświęcim, Wojciech Porębski. – Z każdą kwarta powiększaliśmy przewagę, nie pozwalając przyjezdnym rozwinąć skrzydeł. Jestem zadowolony z naszej postawy szczególnie w trzeciej kwarcie, którą wygraliśmy aż 46:2. Brawa należą się całemu zespołowi” – powiedział Wojciech Porębski.

„Niedźwiedzie” prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw. Kolejnym rywalem oświęcimian w koszykarskiej lidze młodzików U-12 będzie Oknoplast 100 Kraków. To spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe 12 lutego (początek o godz. 14).