Niedźwiedzie pogryzły Gortata

Redakcja eFO  |   Koszykówka  |   21 marca 2023 16:58

Z pierwszego miejsca do fazy finałowej ligowych rozgrywek o mistrzostwo Małopolski U-12 awansowała młoda ekipa UKS Kadet.

O wszystkim zadecydowała ostatnia wygrana „Niedźwiedzi” pod Wawelem.

Niedźwiedzie na co dzień są uczniami klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu. W grupowych rozgrywkach wojewódzkich do lat 12 zajęli pierwsze miejsce wyprzedzając Oknoplast SP 100 Kraków, Cracovię 1906 Kraków, Regis II Wieliczkę, Gortata Kraków i MKS Gorlice.

W ostatniej kolejce fazy grupowej podopieczni Wojciecha Porębskiego pokonali w Krakowie miejscowy zespół UKS Gortat 35:44. O zwycięstwie gości w głównej mierze zadecydowała wysoko wygrana pierwsza kwarta (2:19).

„W spotkaniu kończącym fazę grupową olbrzymi wpływ na całą rywalizację i końcowy wynik miał początek meczu” – mówi trener zespołu, Wojciech Porębski.

„Graliśmy pewnie w ataku i konsekwentnie w obronie. Wysoko wygrana pierwsza kwarta pozwoliła nam na kontrolowanie spotkania i ogrywanie wszystkich zawodników. Doświadczenie jakie zdobyli nasi rezerwowi może mieć kluczowe znaczenie w fazie finałowej” – ocenił Wojciech Porębski.

W grupie finałowej oświęcimianie spotkają z trzema najlepszymi drużynami z grupy A. Podopieczni Wojciecha Porębskiego do ścisłych finałów awansowali z trzema zwycięstwami na koncie. To solidna zaliczka, która może mieć niebotyczną wagę w walce o mistrzowski tytuł.

UKS Gortat Kraków – UKS Kadet Oświęcim 35:44 (2:19, 10:10, 8:8, 15:7)