KOSZYKÓWKA. Udany początek rozgrywek BLK Bravehearts

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   18 lutego 2015 21:07

W pierwszym spotkaniu nowej edycji Bielskiej Ligi Koszykówki drużyna Bravehearts Oświęcim wygrała z ekipą Komorowice Woodcuters 87:77.

Do rozgrywek nowej edycji BLK oświęcimski zespół przystąpił w innym składzie niż to było w poprzednim cyklu. Do Bielska – Białej pojechali zawodnicy w wieku kadeta, juniora i seniora.

Próba gry systemem obrony od połowy „każdy swego” nie sprawdził się. Pierwszą kwartę ekipa przyjezdna wygrała różnicą dwóch punktów. W drugiej reprezentanci Oświęcimia zmienili system na obronę strefową. W tej części spotkania zawodnicy prowadzenia w niedzielę przez Marcina Sobczyka zmusili rywali do błędów. Po pierwszej połowie przyjezdni wygrywali 30:19. Do końca spotkanie Bravehearts utrzymywało bezpieczną przewagę.

– Cieszy wygrana. Nie można jednak ukryć tego, że nie wszystko nam wychodziło. Słabo broniliśmy na własnej połowie i często dopuszczaliśmy rywali do dobrych pozycji rzutowych. Niezbyt dobrze wykonywaliśmy również przesuwanie obrony za piłką. Te błędy nie przeszkodziły nam jednak w spokojnym wygraniu meczu – przyznał Marcin Sobczyk.

Niedziela 15 lutego Bravehearts Oświęcim – Komorowice Woodcuters 87:77

Bravehearts Oświęcim: Szczepan Sobczyk 28, Tomasz Karcz 17, Mateusz Szczerbowski 10, Tomasz Mikos 8, Kacper Ćwiękała 7, Aleksander Nowak 7, Jakub Mikos 6, Hubert Sowa 4.

Komorowice Woodcuters: Marcin Janusz, Rafał Janusz, Monika Jaromin, Karol Matuszny, Mikołaj Mazur, Kamil Pucek, Paweł Pyś, Katarzyna Wrona.