KOSZYKÓWKA. Niwa wygrała w Limanowej i przybliżyła się do baraży

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   3 marca 2015 13:55

Niwa miała problemy z Limblachem tylko w pierwszej kwarcie. W kolejnych częściach spotkania koszykarze oświęcimskiego klubu byli zdecydowanie lepsi. Podopieczni Jakuba Musijowskiego wygrali na wyjeździe 83:65.

Zawodnicy Niwy pierwsze cztery minuty spotkania mogli zaliczyć do udanych. Prowadzili pięcioma punktami. Gospodarze zdołali wyrównać stan rywalizacji, a później wyjść na prowadzenie. W drugiej kwarcie dobra gra w obronie przyjezdnych i umiejętne wyprowadzanie kontrataków pozwoliły im na osiągnięcie większej przewagi. Bardzo dobrze w tej części gry pokazał się między innymi Iwan Wasyl. Koszykarz kończył efektownie akcje Niwy.

W kolejnej kwarcie przyjezdni nadal realizują to, co sprawdziło się wcześniej, czyli obronę strefową. W trzeciej i czwartej odsłonie na parkiecie dużo lepiej od rywali radzili sobie koszykarze Niwy.

Jakub Musijowski, trener oświęcimskiego klubu wyróżnił Łukasza Pająka, Szymona Milera, Marcina Kajora i Wasyla.

– Nasz zespół w dzisiejszym dniu spełnił założenia taktyczne w 99 procentach. Szybka i konsekwentna gra zespołowa pozwoliła nam wywieźć z Limanowej bardzo ważne dwa punkty. Dzięki temu zwycięstwo jesteśmy o krok od baraży do drugiej ligi – powiedział Jakub Musijowski.

MKS Limblach Limanowa – KS Niwa Oświęcim 65:83 (19:17, 15:22, 11:17, 20:27)

MKS Limblach Limanowa: Kindlik 11, Kurczab 2, Lachor 0, Zając 21, Obrzut 10, Kwadrans 8, Hasior 13, Twaróg 0.

KS Niwa Oświęcim: Pająk 18, Miler 6, Tempka 3, Wasyl 14, Kajor 15, Pławecki 0, Kolka 16, Borówka 11.