KOSZYKÓWKA. Niespodziewane emocje w Oświęcimiu

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   17 marca 2015 19:10

Niwa wygrała z Regisem Wieliczka 75:72. Przyjezdni byli jednak bliscy sprawienia sporej niespodzianki.

Niwa nadal walczy o awans do baraży o awans do II ligi. Gospodarze poniedziałkowego spotkania byli faworytami, tym bardziej, że klub z Wieliczki przyjechał w mocno okrojonym składzie.

Na początku spotkania z bardzo dobrej strony pokazali się goście. Liderem zespołu był Całka. Gospodarze razili nieskutecznością rzutów. W drugiej kwarcie Regis, który przyjechał w siedmioosobowym składzie, także sprawiał sporo problemów rywalom. Zawodnikom Niwy udawało się wypracowywać dogodne pozycje, ale rzadko trafiali. Dzięki niezłej grze Roberta Kolki pod koniec pierwszej połowy drużynie z Oświęcimia udało się utrzymywać wynik na styku.

W trzeciej części spotkania obrona Niwy pozwalała na wiele Regisowi. W czwartej kwarcie bardzo dobrą formę pokazali Łukasz Pająk i Kolka. Pierwszy zdobył 12 punktów, a drugi 11. Celny rzut za trzy punkty w ostatniej minucie spotkania tego drugiego koszykarza zapewniły Niwie zwycięstwo.

Klub z Oświęcimia ma nadal duże szanse na grę w barażach o II ligę. W najbliższy weekend podopieczni Jakuba Musijowskiego zagrają ostatni mecz ligowy. Rywalem Niwy w wyjazdowym meczu będzie Cracovia Kraków.

Poniedziałek 16 marca KS Niwa Oświęcim – UKS Regis Wieliczka 75:72 (12:17, 19:17, 17:22, 27:16)

Niwa Oświęcim: Pająk 32, Miler 0, Tempka 0, Kajor 12, Wasyl 8, Stolarczyk 0, Kolka 21, Borówka 2.
Regis Wieliczka: Róg 4, Dubiel 3, Całka 27, Śledziowski 12, Palmowski 26, Walczyk 0, Huta 0.