KOSZYKÓWKA. Młodzicy starsi Kadeta wygrali ważny mecz

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   16 marca 2015 00:40

Młodzicy starsi Kadeta przybliżyli się do awansu do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. zawodnicy oświęcimskiego klubu wygrali z głównym rywalem w walce o prawo gry w dalszym etapie rywalizacji.

Koszykarze Kadeta byli przed meczem mocno skoncentrowani. Pamiętali bowiem poprzedni mecz z młodymi gorliczanami, w którym przegrali różnicą 22 punktów. Po pięciu minutach gospodarze prowadzili pięcioma punktami. Pierwszą kwartę 10:17 wygrali goście, gdyż druga piątka Kadeta nie była w stanie rzucić choćby jednego punktu. Druga odsłona kończy się prowadzeniem drużyny przyjezdnej różnicą dziewięciu punktów.

W trzeciej części spotkania Kadet zagrał dużo lepiej, niż wcześniej. Na 17 punktów oświęcimskiego zespołu przeciwnicy odpowiedzieli tylko czterema. W ostatniej kwarcie gospodarzom udało się wybronić przewagę i wygrać bardzo ważne spotkanie.

Sobota 14 marca Kadet Oświęcim – MKS Gorlice 60:56 (10:17, 15:17, 17:4, 18:18)
Skład Kadeta Oświęcim: Szymon Zapała (8 punktów), Adam Stawowczyk (7), Piotr  Frydel (15), Mateusz Szczerbic (6), Rafał Bratek (2), Łukasz Stolarczyk (2), Sebastian Luranc (0), Jakub Gunia (7), Oskar Falas (0), Mateusz Hnatyszyn (13), Piotr Tolarczyk 0), Miłosz Lorek (0).