KOSZYKÓWKA. Minimalna porażka juniorów Niwy na zakończenie rundy zasadniczej

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   19 lutego 2015 10:33

Juniorzy Niwy przegrali w Oświęcimiu z Regisem Wieliczka 79:83. Było to ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego.

Zawodnicy Niwy podejmowali w Chemiku lidera rozgrywek. Obie drużyny od pierwszych minut pokazywały, że grają o pełną pulę. Gospodarze mieli spore problemy z zatrzymaniem Całki i Palmowskiego. Ekipa z Oświęcimia postawiła natomiast na grę zespołową, bez wyraźnego lidera.

Przez większość meczu gra była toczona punkt za punkt. Przełomowym okresem okazała połowa ostatniej odsłony. Wtedy to koszykarze klubu z Wieliczki wyszli na dziewięciopunktowe prowadzenie. Gospodarze starali się odrobić straty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę Zabrakło im czasu.

– Cała drużyna zasługuje na słowa uznania mimo porażki, bo dziś pokazali co to jest gra zespołowa i dzielenie się piłą a to jest nasza siła. Założenia taktyczne wykonali w stu procentach. Gdyby nie kilka poważnych strat w przeciągu całego spotkania, to wynik końcowy mógłby być inny. – powiedział Artur Styła, trener Niwy.

KS Niwa Oświęcim – UKS Regis Wieliczka 79:83 (19:17, 23:29, 15:20, 22:17)

Punkty dla Niwy: J. Tempka 16, M. Pławecki 14, K. Idęć 13, P. Stolarczyk 12, I. Wasyl 12, K. Pajdak 8, M. Koperski 4.