KOSZYKÓWKA. Komplet zwycięstw drużyn Kadeta

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   23 stycznia 2015 15:51

W poprzedni weekend zwycięstwa odniosły kadeci, młodzicy starsi i młodzicy młodsi Kadeta Oświęcim. Ci ostatni wygrali pierwszy raz w sezonie.

Młodzicy młodsi Kadeta grali z AZS Katowice. W pierwszej kwarcie młodzi koszykarze Kadeta grali nerwowo i popełniali dużo prostych błędów. W drugiej części cały zespół zagrał dobrze w obronie. Liderem zespołu był wtedy Piotr Karaś, który pięć minut zdobył 11 punktów. W tej kwarcie Kadet był zdecydowanie lepszy od rywala i wygrał 19:2.

W trzeciej odsłonie w poczynania młodych oświęcimian wkradła się nerwowość. Błędy kroków i niedokładne podania to był problem zespołu z Oświęcimia. Tą kwartę wygrali katowiczanie.

W ostatniej kwarcie zawodnicy Kadeta znowu grali dobrze w obronie, a do boju swoją drużynę prowadził rozgrywający Krzysztof Zoń. Ostatecznie oświęcimska drużyna wygrała czwartą kwartę 15:9, a cały mecz 44:30. Trener wyróżnił Karasia, Zonia a także Zdzisława Adamczyka, Mateusza Przewoźniaka i Antoniego Raznowskiego.

Młodzicy starsi Kadeta wygrali z Koroną Kraków 77:42. To było ich ósme zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Wojciecha Porębskiego rywalizują z rówieśnikami z Gorlic o awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Kadeci klubu z Oświęcimia, czyli drużyna Brave Hearts. wygrała z MOSiRem Żywiec 79:70. Spotkanie rozegrano w ramach Bielskiej Ligi Koszykówki.