Kasprowiczanka wygrała trzecią edycję Turnieju o Puchar Wolności – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   13 lutego 2017 14:33

Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski wygrała III Turniej o Puchar Wolności. Turniejowi patronowały medialnie Fakty Oświęcim.

W zawodach, które zorganizował UKS Kadet Oświęcim wraz z Miastem Oświęcim i Miejskim Gimnazjum nr 2, wystąpiły cztery drużyny. Organizatorzy chcieli, by ten turniej był kolejnym krokiem naprzód w rozwoju swoich zawodników. Zaprosili więc mocne zespoły.

Kadet zajął w imprezie sportowej trzecie miejsce. W pierwszym spotkaniu  zagrał z liderem rozgrywek ligowych w Wielkopolsce – Kasprowiczanką. Ta ekipa ma w swoim składzie koszykarzy, którzy wchodzą  w skład kadr swojego województwa. Do trzeciej kwarty prowadzili sportowcy z Małopolski Zachodniej. Trzy minuty przed końcem Kadetowi przytrafił się okres słabej gry. Wykorzystali to rywale wychodząc na dziesięciopunktowe prowadzenie. Później gra się wyrównała, ale koszykarze z Wielkopolski nie oddali zwycięstwa.

W spotkaniu z renomowanym Śląskiem zawodnicy Kadeta odczuwali trudy ciężkiego spotkania z Kasprowiczanką. W pierwszych minutach w poczynania gospodarzy wtargnęła nerwowość. Później grali oni spokojniej, ale zabrakło im skuteczności. Działacze, trener i kibice klubu z Oświęcimia na pewno nie mogą zarzucić zawodnikom braku ambicji. Młodzi sportowcy starali się nawiązać równorzędną walkę z rywalem, ale ten był jednak lepszy. Kadet wygrał tylko ostatnią kwartę.

Po tym meczu Szymon Zapała z Kadeta i Mateusz Czempiel wyjechali na zgrupowanie reprezentacji Polski.

W ostatnim spotkaniu Kadet zmierzył się z BK MŠK Kežmarok. Zespół ze Słowacji przyjechał do Polski w bardzo osłabionym składzie. Było to widoczne z trybun oświęcimskiego „Chemika”. Co prawda gospodarze nie wygrali z rywalami tak wysoko, jak inni uczestnicy zawodów, ale ich przewaga nie podlegała żadnej dyskusji. W tym spotkaniu Wojciech Porębski dopuścił do gry wszystkich zawodników. Umiejętności zaprezentowali koszykarze podstawowi ale też zmiennicy. Kadet zasłużenie wygrał ze Słowakami i zajął trzecie miejsce.

Ekipa BK MŠK Kežmarok przegrała również zdecydowanie z Śląskiem  i z Kasprowiczanką. W meczu decydującym o tym, kto wygra turniej Kasprowiczanka wygrała z drużyną z Wrocławia.

Wyniki:
Kadet Oświęcim – Śląsk Wrocław 61:78 (12:15, 14:30, 11:22,24:11). MVP: Mateusz Czempiel.
Kadet Oświęcim – Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski 62:74 (21:14, 13:18, 10:16, 18:22). MVP: Bartosz Ziółek.
Śląsk Wrocław – Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski 60:67 (19:20, 13:21, 14:9, 14:17). MVP: Michał Główka.
Śląsk Wrocław – BK MŠK Kežmarok 104:37 (23:4, 33:7, 24:15, 24:11). MVP: Kacper Burakiewicz.
Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski – BK MŠK Kežmarok 111:45 (30:7, 35:16, 16:5, 29:17). MVP: Michał Kazimierczak.
Kadet Oświęcim – BK MŠK Kežmarok 73:58  (23:16, 20:16, 21:17, 9:9). MVP: Adam Stawowczyk.

Kolejność: 1. Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski, 2. Śląsk Wrocław, 3. Kadet Oświęcim, 4. BK MŠK Kežmarok.