Kadet Oświęcim mistrzem ligi małopolsko-świętokrzyskiej – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   23 marca 2017 11:19

Kadet wygrał z MUKS 1811 Unią Tarnów. Drużyna z Oświęcimia zapewniła tym sobie pierwsze w historii mistrzostwo ligi małopolsko-świętokrzyskiej.
Początek meczu należał do gospodarzy. Punkty zdobywali Mateusz Hnatyszyn i Szymon Zapała. Przyjezdni oddali kilka niecelnych rzutów. Zmusili ich do tego obrońcy Kadeta. Po ośmiu minutach gry było 20:8. W końcówce pierwszej kwarty Kamil Jewuła przeprowadził dwie skuteczne akcje i doprowadził do wyniku 20:13.

W drugiej kwarcie obraz gry się zmienił. Przyjezdni grali bardzo agresywnie w obronie, a gospodarze się gubili. MUKS 1811 Unia wyszedł na prowadzenie. Po dwóch kwartach, czyli połowie spotkania było 27:35.

Początek trzeciej kwarty to kolejne błędy Kadeta. Pozwoliło to jeszcze bardziej podwyższyć prowadzenie. Po dwóch stratach zakończonych zdobyciem punktów przez rywali Wojciech Porębski, trener Kadeta wziął czas. Od tego momentu sytuacja się zmieniła. Dobra gra przede wszystkim Piotra Frydla, Szymona Zapały i Rafała Bratka drużyna z Oświęcimia szybko wyszła na prowadzenie. Po trzeciej części spotkania Kadet wygrał 56: 48.

W czwartej kwarcie gra toczy się kosz za kosz. Zawodnicy wypełniali zadania taktyczne, które powierzył im trener. Ostatecznie Kadet wygrał 74:64. Po meczu przyszedł czas na świętowanie wygrania ligi małopolsko – świętokrzyskiej i myślenie o kolejnych fazach rywalizacji.

Niedziela 19 marca Kadet Oświęcim – MUKS 1811 Unia Tarnów 74:64 (20:12, 7:22, 29:14, 18:16)

Kadet Oświęcim: Szymon Zapała (35 punktów), Adam Stawowczyk (4), Piotr Frydel (13), Mateusz Szczerbic, Rafał Bratek (5), Łukasz Stolarczyk (7), Jakub Gunia (6), Mateusz Hnatyszyn (15).

MUKS 1811 Unia Tarnów: Kamil Jewuła (27), Michał Moskal (13), Andrzej Schabowski (10), Bartłomiej Kras (9), Adrian Kloch (3), Mateusz Tryba (2).

Autorem wszystkich zdjęć jest Iwona Gurdek.