Kadeci Kadeta wygrali w Kielcach

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   22 listopada 2016 13:06

Kadeci Kadeta Oświęcim wygrali wyjazdowy mecz MKK MDK Kielce 67:94.

Był to ważny mecz dla obu zespołów. Przyjezdni bardzo dobrze weszli w mecz. Na początku wypracowali sobie 10 – punktową przewagę. Po krótkiej przerwie, podczas której trenerka gospodarzy przekazała kilka uwag swoim podopiecznym, zawodnicy z Kielc rzucili dwa razy celnie za trzy i doszli rywali. Pierwsza kwarta zakończona wynikiem 22:20 zapowiadała dużo emocji w kolejnych częściach spotkania.

W drugiej odsłonie Kadet zaprezentował się bardzo korzystnie. Konsekwentna, przemyślana i skuteczna gra pozwala gościom powiększyć przewagę do 22 punktów. W trzeciej i czwartej kwarcie w zespole z Oświęcimia grali wszyscy koszykarze. W dobrej strony pokazali się zmiennicy, którzy mieli swój wkład w zwycięstwo.

Niedziela 20 listopada MKK MDK Kielce – Kadet Oświęcim 67:94

Punktowali:
MKK MDK Kielce: Jakub Polak 16 pkt., Jan Jagielski 12, Łukasz Czerwiński 10, Kamil Chrościelewski 9, Bartłomiej Mazur 8, Wiktor Dada 8, Mateusz Potocki 3,  Konrad Bomba 1.

Kadet Oświęcim: Piotr Frydel 36, Jakub Gunia 22, Mateusz Hnatyszyn 13, Łukasz Stolarczyk 11, Adam Stawowczyk 6, Mateusz Szczerbic 6, Rafał Bratek 2. Grali również: Piotr Tolarczyk, Daniel Angielaszek, Mateusz Przewoźniak.