Kadeci Kadeta blisko awansu do ćwierćfinału

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   9 marca 2016 17:58

Kadeci Kadeta wygrali 74:50 z Regisem Wieliczka. To zwycięstwo mocno przybliżyło ich do awansu do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.Zawodnicy oświęcimskiego klubu przystąpili do ważnego dla siebie spotkania z pełnym skupieniem i zaangażowaniem. Gospodarze przeważali w pierwszej kwarcie. Koszykarze z Małopolski Zachodniej  początkowo mieli problem z rzutami osobistymi. Podopieczni Wojciecha Porębskiego wygrali tą odsłonę 19:10.

Podczas drugiej kwarty umiejętności prezentowali również zmiennicy. Miejscowi podwyższyli prowadzenie do 15 punktów. W kolejnych odsłonach trenerzy obu drużyn rotowali składy. Kadet wygrał ostatecznie różnicą 24 punktów. Teraz szanse na awans do ćwierćfinałów klubu z Oświęcimia wzrosły.

Kadet Oświęcim – Regis Wieliczka 74:50 (19:10, 19:13, 16:11, 20:16)
Kadet Oświęcim: Szymon Zapała 18 punktów,Piotr Frydel 16, Mateusz Hnatyszyn 8, Krystian Rokowski 8 Piotr Tolarczyk 6,  Jakub Mikos 6, Rafał Bratek 4, Jakub Gunia 4,  Łukasz Stolarczyk 3,  Adam Stawowczyk 1, Kamil Duda, Łukasz Jarosz.

Regis Wieliczka: Maciej Kozioł 14,  Tomasz Windak 10, Krystian Gruca 9, Mikołaj Staroń 8, Julian Ciszewski 5, Radosław Stokłosa 2, Jakub Ćwierz 2, Jakub Rybicki, Michał Górecki, Marcin Kaczmarski.