Zwycięstwo ze szkółką na koniec sezonu – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   18 lutego 2017 00:45

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Unia Oświęcim wygrała z SMS PZHL Sosnowiec 8:0.
Unia strzeliła pierwszą bramkę w 64. minucie. Jej autorem był Haas. W dalszej części spotkania gospodarze dominowali na tafli. Nie mogło być inaczej, gdyż zespół z Oświęcimia grał z młodymi, dopiero wchodzącymi w dorosły hokej zawodnikami.

W 19. minucie Gabryś dobrym podaniem otworzył drogę do bramki M. Kasperlikowi, Drugi z wymienionych hokeistów miał sytuację jeden na jeden z Prokopem. Niektórym kibicom wydawało się, że bramkarz złapał krążek, jednak ten wturlał się do bramki. 32 sekundy po rozpoczęciu drugiej tercji pod bramką SMS wytworzyło  się spore zamieszanie.  Guma wpadła do siatki, a zanim to się stało odbiła się od kija Kowalówki.

W 28. minucie było 4:0. Koczy oddał sprytny strzał z trudnej pozycji. W 31. minucie strzelec czwartego gola zagrał krążek przed bramkę. O. Kasperlik wykorzystał to, że nikt go nie atakował i z bliskiej odległości pokonał bramkarza.

Od początku trzeciej tercji w bramce szkółki zagrał Zawalski. Po 23 sekundach gry precyzyjnym strzałem pokonał go Daneček. W 52. minucie Unia grała w podwójnej przewadze. Mocnym i precyzyjnym strzałem zza bulików popisał się Kysela. W 56. minucie również bardzo dobry strzał zaprezentował Vosatko. Guma odbił się od słupka i wpadła  do siatki.

Teraz Unię czekają mecze play – off. Pierwszy odbędzie się we wtorek o godz. 19.30 w Krakowie. Gospodarzem spotkania będzie Comarch Cracovia.

Niedziela 17 lutego Unia Oświęcim – SMS PZHL Sosnowiec 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)
Bramki: 1:0 Haas – Gabryś – Tabaček (1.04), 2:0 M. Kasperlik – Haas – Tabaček (18.03), 3:0 Kowalówka – Bezuška – Daneček (20.38), 4:0 Koczy – O. Kasperlik – Paszek (27.17), 5:0 O. Kasperlik – Koczy – Paszek (30.56), 6:0 Daneček – Bezuška –  Kowalówka (40.23), 7:0 Kysela – Gabryś – Tabaček (5/3) (51.50), 8:0 Vosatko – Daneček – Kowalowka (5/4) (55.16).

Unia Oświęcim: Łazarz – Bezuška, Vosatko (2), Daneček, Kowalówka – Kysela, Gabryś, Tabaček, Haas, M. Kasperlik – Gębczyk (2), Šaur, Malicki, Wanat, Wojtarowicz oraz Koczy (2), O. Kasperlik, Paszek (2). Josef Doboš.

SMS PZHL Sosnowiec: Prokop (od 40.01 Zawalski) – Zieliński (2), Gruszczyk, Ankiewicz (2), Krężołek, Śmieszek -Noworyta, Bizacki (2), Podlipni, Szukała, Zygmunt – Malczewski (2),  Bednarz, Jóźwik, Wałęga (2), Sołtys – Jóźwiak (2), Worwa, Bukowski, Mazurkiewicz. Trener: Piotr Sarnik.