Zwycięski akcent na zakończenie

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   17 grudnia 2023 17:25

Gladiatorzy z Trencina zwyciężyli w rozgrywanym w Oświęcimiu turnieju „Małopolska Winter Cup”. Drugie miejsce zajęli gospodarze, którzy wyprzedzili dwie inne drużyny ze Słowacji.

Na zakończenie turnieju „Szable” z Oświęcimia skrzyżowały kije z Philosophers Nitra. Pierwszą i ostatnią tercję wygrali goście z Nitry, ale to ekipa Sabers zgarnęła komplet punktów. Wszystko za sprawą koncertowej gry w drugich 20 minutach.

Już po niespełna minucie gry w drugiej partii miejscowi doprowadzili do wyrównania. Po wykorzystanej grze w podwójnej przewadze w 26 minucie objęli prowadzenie. Podopieczni Witalija Szlachowa poszli za ciosem, zdobywając przed drugą przerwą dwa kolejne gole.

Ostatecznie pokonali zespół z Nitry 4:2, zajmując drugie miejsce w całym turnieju. Warto podkreślić, że najlepszym bramkarzem „Małopolska Winter Cup” został wybrany golkiper „Szabel ” – Gabriel Kaczkowski.

Kolejność turnieju „Małopolska Winter Cup”:

1. Gladiators Trencin

2. UTH Sabers Oświęcim

3. UMB Bańska Bystrzyca

4. Philishopers Nitra

UHT Sabers Oświęcim – Philosophers Nitra 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)

Bramki: 0:1 Gemmel (Novodomsky) 9, 1:1 Hanuta (Zając, Nikolajewicz) 21, 2:1 I. Baida 26, 3:1 Hanuta (I. Baida, Romanienko) 32, 4:0 Tyczenko 36, 4:2 Hodal (Svytovsky) 56.

Sędziował: Paweł Pomorzewski z Oświęcimia.

Kary: 2 i 12 minut.

Widzów: 100.

UHT Sabers: Kaczkowski – Zając, Szoferowskij, Hanuta, D. Baida, I. Baida – Wikar, Romanienko, Hrebenbiuk, Nikolajewicz, Tyczenko – Udotov, Makaj, Nowak, J. Malasiński, Serienko oraz K. Malasiński. Trener: Witalij Szlachow.