Zwycięska droga przez mękę. Na kłopoty „Dziubek” – FILM

Redakcja eFO  |   Hokej  |   18 listopada 2022 17:12

Od zwycięstwa rozpoczęła oświęcimska Re-Plast Unia udział w półfinałowym turnieju Pucharu Kontynentalnego w słowackiej Nitrze.

Inauguracyjna wygrana przyszła po bardzo ciężkim boju, a niewątpliwym bohaterem meczu był Krystian Dziubiński.

Już pierwsza tercja pokazała, że ukraiński HK Kremenchuk jest groźniejszy, niż powszechnie oczekiwano. Oświęcimianie mieli spore problemy z przedostaniem się w pobliże bramki rywali.

Wynik meczu otworzyli Ukraińcy, a konkretnie Bohdan Seredyncki. Środkowy drugiej formacji silnym strzałem pokonał szwedzkiego bramkarza Re-Plast Unii. Na ławce kar odpoczywał wówczas Łukasz Krzemień.

Druga odsłona w wykonaniu biało-niebieskich była już zdecydowanie lepsza. Oświęcimianie przeważali i kilka razy mocno zakotłowało się w tercji przeciwników, którzy z kolei groźnie kontrowali.

Dobrze w bramce radził sobie Kevin Lindskoug. Szwed wygrał nawet próbę nerwów z zawodnikiem Kremenchuka, który przestrzelił z rzutu karnego. Drugie 20 minut obfitowało w wykluczenia i właśnie podczas gry w przewadze krążek do siatki posłał niezastąpiony kapitan – Krystian Dziubiński. Do drugiej przerwy brakowało wówczas zaledwie 32 sekund.

Kapitalnie dla Re-Plast Unii rozpoczęła się ostatnia tercja. Po raz kolejny okazało się ile znaczy dla oświęcimian Krystian Dziubiński. Kapitan przymierzył z pierwszego krążka po podaniu Pawło Padakina i biało-niebiescy wyszli wreszcie na prowadzenie.

Na 3:1 podwyższył Dariusz Wanat, który po wygranym buliku zgarnął „gumę” i trafił przy słupku. Nadzieję Ukraińcom przywrócił jeszcze Witalij Lialka, ale „kropkę nad i” postawił w przewadze Teddy Da Costa.

Jutro o tej samej porze (godz. 14.30) rywalem Re-Plast Unii będzie włoskie Asiago Hockey.

Re-Plast Unia Oświęcim – HK Kremenchuk 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Bramki: 0:1 Seredyncki (Nimenko) 13.16, 1:1 Dziubiński (Padakin, Ahopelto) 39.28, 2:1 Dziubiński (Padakin, Jerofejevs) 41.09, 3:1 Wanat 47.56, 3:2 Lialka (Matusevych) 54.25, 4:2 Da Costa (Cichy) 59.27. Kary: 13 i 17.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Graborenko, Pangiełow-Jułdaszew, Da Costa, Cichy, Szczechura – Jerofejevs, Diukow, Dziubiński, Ahopelto, Padakin – Jakobsons, Bezuska, S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – P. Noworyta, M. Noworyta, Laakso, Wanat, Prusak. Trener: Nik Zupancić.