Zagłębie ograne po raz trzeci – FILM, FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   17 listopada 2023 22:51

W przerwie dzisiejszego meczu Plast Unii z Zagłębiem Sosnowiec uhonorowano i podziękowano za lata gry wychowankowi oświęcimskiego klubu Damianowi Piotrowiczowi, który właśnie zakończył sportową karierę.

Okazja ku temu była doskonała, bo przez całą karierę popularny „Karamba” reprezentował tylko te dwa kluby. Jedenaście sezonów spędził w Oświęcimiu, a dwa ostatnie nad Brynicą.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale to Zagłębie objęło prowadzenie. Po uderzeniu Dominika Nahunko lot krążka zmienił Niklas Salo i Linus Lundin musiał wyciągać „gumę” z siatki. Kiedy oświęcimianie grali w osłabieniu niespodziewanie doprowadzili do remisu. Szybką kontrę sfinalizował Erik Ahopelto.

Z kolei dwa kolejne gole dla Re-Plast Unii w drugiej odsłonie padły podczas liczebnych przewag (Ville Heikkinen, Andrij Denyskin). Po 40 minutach gry biało-niebiescy mieli zatem dwa trafienia w zapasie.

Ostatnia tercja przyniosła remis, a całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem oświęcimian 4:2. Zagłębie w końcówce za wszelką cenę szukało kontaktowego dola i do boksu zjechał bramkarz. Wynik nie uległ jednak zmianie.

Kolejna seria THL już w niedzielę. Biało-niebiescy wybierają się w polskie Tatry. W Nowym Targu czekać będą na nich miejscowe „Szarotki”.

W pozostałych dzisiejszych meczach hokejowej ekstraligi:

JKH GKS Jastrzębie – Marma Ciarko STS Sanok 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

GKS Tychy – PZU Podhale Nowy Targ 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Comarch Cracovia – KH Energa Toruń 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 1:0 dogrywka)

Pauzował: GKS Katowice

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

0:1 Salo (Nahunko, Tyczyński) 13.31, 1:1 Ahopelto (Karjalajnen) 19.03, 2:1 Heikkinen (Ahopelto) 27.21, 3:1 Denyskin (Ackered, Olsson Trkulja) 38.11, 4:1 Olsson Trkulja (Kaleinikovas, Diukow) 44.29, 4:2 Szturc (Valtola, Krężołek) 54.43.

Sędziowali: Wojciech Wrycza, Patryk Pyrskała (główni), Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi). Kary: 4 i 12 minut.

Widzów: 1.000

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukow, Kaleinikovas, Olsson Trkulja, Denyskin – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalajnen – Bezuska, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, S. Kowalówka – Noworyta, Prokopiak, Prusak, Krzemień, Wanat. Trener: Nik Zupancić.